دوشنبه, ۱۱ اسفند , ۱۳۹۹ Monday, 1 March , 2021 ساعت ×
آزادسازی پهنه معدنی جنوب خراسان در آینده نه چندان دور
05 اسفند 1399 - 17:03
شناسه : 7825
مدیر امور معادن سازمان صمت خراسان شمالی از آزادسازی پهنه معدنی واقع در جنوب استان طی آینده نزدیک خبر داد.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، وحید ابراهیمی مدیر امور معادن سازمان صمت خراسان شمالی با اشاره به اینکه چند سالی است که پهنه جنوب استان در حال مطالعه توسط سازمان زمین‌شناسی است، اظهار داشت: مطالعات به پایان رسید و نقاط امیدبخش برای وجود مواد معدنی همچون بوکسیت شناسایی شده است.

وی افزود: اطلاعات و نتایج به دست آمده توسط سازمان زمین‌شناسی به وزارت صمت ارسال شده است. همچنین  مکاتبات لازم جهت آزادسازی پهنه برای تایید نهایی وزارتخانه و برای اطلاع‌رسانی از طریق سامانه کاداستر صورت گرفت.

مدیر امور معادن سازمان صمت خراسان شمالی گفت: بعد از اطلاع‌رسانی توسط این سامانه، ایمیدرو جهت تامین مواد معدنی مورد نیاز برای اجرای فاز افزایش تولید پودر آلومینیا در شرکت آلومینیای ایران و یا بخش خصوصی وارد عرصه شود.

ابراهیمی در پاسخ به این سوال که آیا با آزاد شدن این پهنه می‌توان خوراک مورد نیاز اجرای طرح افزایش تولید پودر آلومینیا در شرکت مذکور را انجام داد یا خیر؟ بیان کرد: پهنه مذکور تاکنون بلوکه شده بود اما با در اختیار قرار دادن نتایج طی آینده نزدیک، این پهنه آزاد خواهد شد و می‌توان از طریق آن، مقدار قابل توجهی از خوراک مورد نیاز شرکت را تامین کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: محدوده این پهنه ۶ هزار کیلومتر است که ایمیدرو در حال اکتشاف از آن است. لازم به توضیح است که پهنه مذکور دارای ذخایر خوبی از ماده معدنی بوکسیت است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.