سه شنبه, ۱۸ بهمن , ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023 ساعت ×
آغاز تعمیرات نیروگاه‌های شرکت ذوب‌آهن
07 اسفند 1400 - 10:01
شناسه : 25067
سرپرست مدیریت عامل ذوب‌آهن اصفهان جمعه ۶ اسفندماه طی بازدید از بخش‌های مختلف شرکت با حضور در نیروگاه‌ها و بخش آب‌رسانی، با تلاشگران این بخش‌ها دیدار و گفتگو کرد.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی ذوب‌آهن
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، ایرج رخصتی سرپرست مدیریت عامل ذوب‌آهن اصفهان ضمن قدردانی از همت و تلاش پولادمردان این شرکت، به اهمیت نیروگاه‌های ذوب‌آهن و همچنین فعالیت‌های مربوط به تامین آب مورد نیاز خط تولید با توجه به در پیش بودن فصول گرم سال و مشکلات احتمالی در تامین آب و برق حاصل از کمبود آب همچون سنوات گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: در این راستا تعمیرات زودهنگام نیروگاه‌های شرکت آغاز شده و جلسات بازدیدهای میدانی به طور منظم انجام می‌شود تا شرایط برای فعالیت حداکثری آن‌ها فراهم باشد و در نتیجه با مشکلات ناشی از قطع برق که در سال جاری شاهد آن بودیم، مواجه نشویم.

شایان ذکر است که ذوب‌آهن اصفهان دارای۴ واحد نیروگاه حرارتی با ظرفیت بیش از ۲۲۰ کیلووات است که عمده خوراک آن از گازهای فرایندی خط تولید بوده و به منظور دستیابی به راندمان بالاتر که در نهایت منجر به وابستگی کم‌تر به شبکه برق سراسری خواهد شد؛ گازهای فرایندی با گازهای طبیعی ترکیب می‌شود.

توان تولیدی این نیروگاه‌ها به نحوی است که جایگزین نیروگاه‌های تولید برق شبکه سراسری حداقل برای مصرف داخل کارخانه است. در واقع اگر این نیروگاه‌ها فعالیت نکنند کل برق مصرفی توسط شبکه سراسری باید تامین شود. با این وجود در حالی که در جدول تعرفه گاز، نرخ گاز مصرفی نیروگاهی برابر ۱۰ درصد تعرفه خوراک پتروشیمی لحاظ شده است، اما تعرفه گاز مصرفی برای این شرکت، با تعرفه صنایع فولادی یعنی ۳۰ درصد تعرفه خوراک پتروشیمی محاسبه می‌شود.

گفتنی است، امیدواریم با عنایت به بررسی پیش‌نویس قانون بودجه سال۱۴۰۱در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی، با الحاق تبصره‌ای به قانون بودجه، بهای گازمصرفی شرکت‌هایی که دارای نیروگاه بوده و بخشی از برق مصرفی خود را به جای دریافت از شبکه سراسری با گاز طبیعی تولید نموده و در خود کارخانه مصرف می‌کنند مانند سایر نیروگاه‌های موجود در شبکه برابر۱۰ درصد خوراک پتروشیمی محاسبه شود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.