جمعه, ۱۷ آذر , ۱۴۰۲ Friday, 8 December , 2023 ساعت ×
صفحه اصلی » گروه » خبر » مس
آغاز عملیات اجرای کارخانه مس مشکین شهر
14 دی 1399 - 8:03
شناسه : 4691
عملیات اجرایی کارخانه کنسانتره مس و مولیبدن شهرستان مشگین شهر روز یکشنبه طی آیینی با حضور علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت آغاز شد.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از دنیای معدن، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل در آیین آغاز عملیات اجرایی این طرح اعلام کرد که پنج پهنه معدنی با ۱۲ معدن دارای پروانه اکتشاف در استان اردبیل شناسایی شده که ۲ مورد آن در شهرستان مشگین شهر قرار دارد.
رامین صادقی گفت: معدن مس مشکین شهر جزو معادن با ذخیره بالای کشور محسوب می شود که برآورد اولیه ذخایر آن ۱۶۰ میلیون تن است که با راه اندازی این کارخانه، مس و مولیبدن از این معدن استخراج و فرآوری خواهد شد.
وی با اشاره به سرمایه گذاری ۱۵ هزار میلیارد ریالی برای راه اندازی این واحد معدنی بیان کرد: در مرحله اول احداث این واحد صنعتی و معدنی ۳۵۰ نفر به صورت مستقیم و ۲ هزار نفر به صورت غیرمستقیم مشغول به کار می شوند.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل اضافه کرد: بر اساس برآورد کارشناسان ذخایر این معدن تا سه برابر قابل افزایش است.
وی ظرفیت تولید مس در این واحد صنعتی و معدنی را ۱۰ هزار تن و ظرفیت تولید مولیبدن را نیز ۱۰۰ تن اعلام کرد.
صادقی بیان کرد: خاک ورودی بخش تولید مس و مولیبدن این واحد صنعتی از پهنه ای به وسعت ۳۳ کیلومتر مربع برداشت شده و کارخانه فرآوری آن نیز به وسعت ۵۰ هکتار در اراضی نزدیک معدن در مدت ۲ سال احداث می شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت برای بازدید از چند واحد صنعتی و تولیدی در حال اجرا در شهرستان مشگین شهر امروز از استان آذربایجان شرقی وارد این شهرستان در استان اردبیل شد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.