جمعه, ۱۱ فروردین , ۱۴۰۲ Friday, 31 March , 2023 ساعت ×
آغاز یکصدوهشتادودومین نشست عادی اوپک
11 آذر 1400 - 11:12
شناسه : 21253
یکصدوهشتادودومین نشست سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) دقایقی پیش با حضور وزیران نفت و انرژی این سازمان به‌صورت ویدیوکنفرانس آغاز شد.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، ۱۳ کشور عضو اوپک در نشست روز چهارشنبه دهم آذرماه ضمن انتخاب رییس و رییس علی‌البدل دوره‌ای اوپک و رییس هییت‌ عامل این سازمان طی نشست پشت درهای بسته، در جریان نتایج یکصدوسی‌وششمین نشست هییت کمیسیون اقتصادی اوپک (ECB) و تازه‌ترین گزارش محمد سانوسی بارکیندو، دبیرکل اوپک از تحولات اخیر بازارهای جهانی نفت خام قرار می‌گیرند.

اعضای اوپک همچنین در نشست پشت درهای بسته، راهبردهای تازه بلندمدت اوپک، بودجه سال ۲۰۲۲، تایید تاریخ و محل برگزاری نشست بعدی وزیران نفت و انرژی این سازمان را تصویب می‌کنند.

اوپک در تازه‌ترین گزارش ماهانه‌اش ماه نوامبر ۲۰۲۱ مقدار تولید نفت خام اعضای این سازمان در ماه اکتبر را ۲۷ میلیون و ۵۴۳ هزار بشکه اعلام کرد که ۲۱۷ هزار بشکه بیشتر از ماه سپتامبر بوده است.

این سازمان همچنین در گزارش یادشده تقاضای جهانی نفت برای سال ۲۰۲۱ را ۹۶ میلیون و ۴۴۰ هزار بشکه در روز اعلام کرد که ۵ میلیون و ۶۵۰ هزار بشکه معادل ۶.۲۳ درصد بیشتر از سال ۲۰۲۰ است. قیمت سبد نفتی اوپک که در نشست پیشین این سازمان دهم تیرماه ۱۴۰۰، ۷۴ دلار و ۸۷ سنت بود که اکنون ۷۴ دلار و ۲۰ سنت است.

گفتنی است، بیست‌وسومین نشست وزیران نفت و انرژی تولیدکنندگان عضو و غیرعضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) موسوم به ائتلاف اوپک‌پلاس هم مطابق برنامه قرار است پنجشنبه، ۱۱ آذرماه برگزار شود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.