پنج شنبه, ۶ بهمن , ۱۴۰۱ Thursday, 26 January , 2023 ساعت ×
اجرای یک حمایت جدید صادراتی در سال ۱۴۰۰
21 فروردین 1401 - 15:32
شناسه : 26433
سازمان توسعه تجارت ایران، شیوه‌نامه تخصیص بخشی از اعتبارات مشوق‌های صادراتی در چارچوب بسته حمایت از توسعه صادرات غیر نفتی سال ۱۴۰۰ را اعلام کرد.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، پرداخت کمک سود تسهیلات بانکی به صادرکنندگان، پرداخت کمک هزینه حمل هوایی و پرداخت کمک هزینه اجاره غرفه در نمایشگاه‌های بین‌المللی، سه بخشی است که شیوه‌نامه اجرایی آن از سوی سازمان توسعه تجارت تببین و ابلاغ شده است.

بر این اساس، نحوه، شرایط و مستندات قابل ارائه برای دریافت مشوق‌های صادراتی ابلاغی، روی وب‌‌سایت سازمان توسعه تجارت ایران به نشانی www.tpo.ir بارگذاری شده‌ است.

همچنین زمان پذیرش پرونده صادرکنندگان برای بهره‌مندی از مشوق‌های صادراتی اعلامی، در بخش پرداخت کمک هزینه حمل هوایی کالاهای اولویت‌دار صادراتی و نیز پرداخت کمک هزینه اجاره غرفه در نمایشگاه‌های بین‌المللی تا روز ۲۰ فرودین‌ ماه ۱۴۰۱ و زمان پذیرش پرونده‌ها برای برخورداری از پرداخت کمک سود تسهیلات بانکی به صادرکنندگان کالاها و خدمات تا ۲۹ خرداد ماه امسال تعیین شده است.

منابع پیش‌بینی شده در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور برای حمایت از توسعه صادرات غیر نفتی، به میزان هفت هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال و بخشی از درآمدهای حاصل از وضع عوارض صادراتی و همچنین یک هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال از محل درآمدهای حاصل از حقوق ورودی با عنوان «تامین یارانه صادرات کالا با اولویت اقلام کشاورزی» است.

بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته در بسته حمایت صادراتی ۱۴۰۰، حمایت از صادرکنندگان در چند حوزه اصلی برنامه‌ریزی شده است.

حمایت از حضور شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه‌های تجاری خارج از کشور و همچنین هیئت‌های تجاری، بازاریابی و سرمایه‌گذاری، پرداخت یارانه سود تسهیلات بانکی در حوزه اعتبارات صادراتی با اولویت پرداخت به زیرساخت‌های صادراتی، حمایت از فعالیت‌های تبلیغاتی، بازاریابی، آموزشی، اطلاع‌رسانی و پژوهش، پرداخت کمک هزینه حمل و نقل صادراتی، حمایت از صادرات کالاها و خدمات اولویت‌دار، حمایت از برندسازی ملی و حمایت از برنامه توانمندسازی صادراتی بنگاه‌های کوچک و متوسط بخشی از حمایت‌هایی است که در این قالب انجام می‌شود.

شایان ذکر است که بخشی از حمایت‌ها نیز به حوزه زیرساخت‌های تجاری صادراتی، طرح‌های صادراتی، راه‌اندازی مراکز تجاری ایران و حمایت از راه‌اندازی دفاتر فروش و بازاریابی در بازارهای هدف اختصاص خواهد داشت.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.