پنج شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۲ Thursday, 30 November , 2023 ساعت ×
احداث کوره پاتیلی شماره ۱ و ۳ در ذوب‌آهن
08 آبان 1400 - 10:33
شناسه : 19779
معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت ذوب‌آهن گفت: خوشبختانه در حوزه فعالیت‌های ساختمانی توانستیم پیشرفت 36 درصدی داشته باشیم.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی ذوب‌آهن
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، مهدی نصر معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت ذوب‌آهن در خصوص پروژه احداث کوره پاتیلی شماره ۳ (LF۳) و بازسازی کوره پاتیلی شماره ۱ (LF۱)، اظهار داشت: به منظور افزایش ظرفیت تولید در بخش فولادسازی و همچنین ضرورت تولید فولادهای کیفی به خصوص تولید فولاد ریل و با توجه به ظرفیت گرمایی پایین و اتلاف انرژی و زمان در کوره پاتیلی شماره ۱،‌ به صورت EPC با همکاری شرکت مهندسی بین‌المللی فولاد تکنیک به تعریف و اجرای پروژه احداث کوره پاتیلی جدید شماره ۳ و بازسازی کوره پاتیلی شماره ۱ اقدام شد.

وی افزود: در این طرح ضمن بازسازی و افزایش توان تجهیزات و ظرفیت گرمایی کوره پاتیلی شماره ۱، با احداث کوره پاتیلی شماره ۳ با ظرفیت ۱۳۰ تن، دمای مورد نیاز جهت ارسال فولاد مذاب توسط پاتیل‌ به ریخته‌گری‌ها فراهم می‌شود. در این فرایند افت دما در زمان‌ توقف پاتیل‌ها بعد از عملیات کنورتورها جبران شده و توقف کنورتورها و ذوب‌های تخلیه شده از آن‌ها در کارگاه ریخته‌گری کاهش یافته و در نتیجه سرعت و ظرفیت تولید افزایش می‌یابد. این طرح هم‌اکنون با پیشرفت ۳۰ درصدی در مرحله تامین، ساخت تجهیزات و اجرای فعالیت‌های سیویل است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت ذوب‌آهن با اشاره به حجم بالغ بر ۶۰۰ تنی تجهیزات و اسکلت فلزی طرح و پیشرفت ۳۶ درصدی فعالیت‌های ساختمانی، گفت: عمده تجهیزات اصلی و حساس پروژه از قبیل سیستم هیدرولیک، ترانسفورماتور، بازوی الکترود، تجهیزات پست ۶۳ کیلوولت، سیستم PFC و ریداندانت، تابلوهای اصلی اتاق کنترل و تجهیزات ابزار دقیق حساس با تامین‌کنندگان خارجی و داخلی سفارش‌گذاری شده و در مرحله ساخت است. همچنین ساخت اسکلت فلزی، تابلوهای برق و … درکارگاه های ساخت پیمانکار در حال تکمیل و ارسال به سایت پروژه هستند.

نصر در پایان نکات برجسته این طرح را چنین بیان نمود:

  • عملیات متالورژی ثانویه بیش از ۹۵ درصد از فولاد مذاب تولیدی بخش فولادسازی
  • تولید فولادهای کیفی نظیر فولاد ریل و فولادهای کم آلیاژ با استحکام بالا (HSLA)
  • کاهش توقفات و افزایش ظرفیت تولید بخش فولادسازی
    انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.