سه شنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۲ Tuesday, 30 May , 2023 ساعت ×
افزایش مجدد قیمت جهانی طلا
04 آذر 1400 - 11:04
شناسه : 20931
براساس گزارش‌های منتشر شده، قیمت طلا پس از کاهش به مدت چهار روز معامله متوالی، در معاملات روز چهارشنبه در آستانه تعطیلات روز شکرگزاری با وجود رشد ارزش دلار، با اندکی افزایش بسته شد.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش  اخبارفلزات، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد کاهش، به یک هزار و ۷۸۳ دلار و ۱۸ سنت رسید. بهای معاملات این بازار ابتدا تا سطح یک هزار و ۷۷۷ دلار و ۸۰ سنت عقب‌نشینی کرده بود که پایین‌ترین قیمت در بیش از سه هفته گذشته بود. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۵۰ سنت معادل کم‌تر از ۰.۱ درصد افزایش، در ۱۷۸۴ دلار و ۳۰ سنت بسته شد.

طلا اوایل هفته جاری تحت تاثیر انتظارات برای شتاب گرفتن روند عادی‌سازی سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا پس از انتصاب مجدد جروم پاول به سمت رییس این بانک مرکزی که باعث تقویت ارزش دلار شد، به پایین مرز یک هزار و ۸۰۰ دلار سقوط کرد.

دیوید مگر مدیر معاملات فلزات شرکت‌های ریج فیوچرز، اظهار داشت: بازار طلا از نگرانی‌ها نسبت به اقدام بانک مرکزی آمریکا در شتاب بخشیدن به تعدیل برنامه خرید اوراق قرضه یا افزایش زودتر از موعد نرخ‌های بهره تحت فشار قرار گرفته است.

طبق جزییات نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا، مقامات متعدد بانک مرکزی آمریکا اظهار کرده‌اند با سرعت بخشیدن به حذف برنامه خرید اوراق قرضه در صورت بالا ماندن تورم و حرکت سریع‌تر به سمت افزایش نرخ‌های بهره موافق هستند. نرخ‌های بهره بالاتر، هزینه نگهداری طلا را افزایش داده و به جذابیت سرمایه‌گذاری در آن لطمه می‌زند.

ادوارد مایر، تحلیلگر کپیتال مارکتس گفت: به نظر می‌رسد با توجه به عقب‌نشینی اخیر قیمت‌های انرژی، سرمایه‌گذاران طلا احتمال می‌دهد تورم ملایم‌تر شود.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد افزایش، به ۹۷۴ دلار و سه سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۷ درصد کاهش، به یک هزار و ۸۵۴ دلار و ۳۲ سنت رسید. هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۹ درصد کاهش، به ۲۳ دلار و ۴۲ سنت رسید.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.