جمعه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۲ Friday, 1 December , 2023 ساعت ×
افزایش ۳۸٫۵ درصدی تولید کبالت تا ۲۰۲۵
10 مهر 1400 - 9:31
شناسه : 18512
براساس گزارش‌های منتشر شده، تحلیلگران بازار معتقدند طی سال جاری میلادی، افزایش فروش خودروهای الکتریکی رشد تقاضا و تولیدکبالت را به همراه داشته است.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، افزایش تقاضای کبالت به منظور استفاده در باتری خودروهای الکتریکی، تولیدکنندگان بزرگ این محصول را ترغیب به رشد تولید کرد و در نتیجه باعث شد کسری عرضه در بازار چندان شدید نباشد.

رشد فروش خودروهای الکتریکی در سال جاری میلادی و نیز افزایش تقاضای کبالت منجرشد تا تولیدکنندگان اصلی، رشد تولید در معادن و کارخانه‌های جمهوری دموکراتیک کنگو را در دستور کار خود قرار دهند. اگرچه، برخی تولیدکنندگان خودروهای الکتریکی و باتری‌های مورد استفاده در آن‌ها، به دنبال یافتن جایگزین کبالت هستند، اما این امر، هزینه بر و همراه با نقض برخی ادعاهای حقوق بشری خواهد بود. به همین دلیل، کبالت حداقل در کوتاه مدت می‌تواند همچنان نقش کلیدی خود در باتری‌های قابل شارژ خودروها را حفظ کند.

رشد ۳۸٫۵ درصدی تولید جهانی کبالت تا سال ۲۰۲۵ میلادی

بنابر جدیدترین پیش‌بینی تحلیلگرانS&P Global Market Intelligence ، پس از کسری یک هزار و ۸۰۰ تنی کبالت تصفیه شده طی سال جاری میلادی، بازار این محصول در سال ۲۰۲۲ میلادی شاهد رشد عرضه کبالت خواهد بود. لذا گسترش و آغاز به کار دوباره برخی سایت‌های چندگانه تولید کبالت، طی سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۵ میلادی میزان تولید جهانی کبالت تصفیه شده را با رشد ۳۸٫۵ درصدی به ۲۲۳ هزار تن افزایش می‌دهد.

گفتنی است، انتظار می‌رود گلنکور و شرکت مولیبدن چین به عنوان شرکت‌های پیشرو در تولید کبالت، تولید این محصول در جمهوری دموکراتیک کنگو را طی سال‌های آینده افزایش دهند. در همین راستا طی سال گذشته میلادی، مجموع تولید جهانی کبالت ۱۳۹ هزار و ۴۸۰ تن بود که ۶۸٫۶ درصد از آن در جمهوری دموکراتیک کنگو تولید شد، پس از آن استرالیا با ۴٫۲ درصد و فیلیپین با ۳٫۳ درصد در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفتند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.