پنج شنبه, ۶ مهر , ۱۴۰۲ Thursday, 28 September , 2023 ساعت ×
افول نبض تجارت چین
09 شهریور 1401 - 17:43
شناسه : 31386
چین، تنها اقتصاد بزرگ جهانی است که به سیاست ضد کووید صفر پایبند است و اجرای قرنطینه در همین راستا، محدودیت‌های سفر و آزمایش‌های انبوه کسب‌ و کارها را مختل کرده و رشد را کاهش داده است.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبار فلزات، میلیون‌ها نفر در مناطق اطراف پایتخت چین روز سه‌شنبه ۳۰ آگوست، دستور قرنطینه را اجرا کردند. در حالی که مقامات تلاش‌ها برای مهار کووید ۱۹ را قبل از نشست کلیدی حزب کمونیست حاکم در سال جاری دو برابر کردند.

چین، تنها اقتصاد بزرگ جهانی است که به سیاست ضدکووید صفر پایبند است و قرنطینه، محدودیت‌های سفر و آزمایش‌های انبوه کسب‌ و کارها را مختل کرده و رشد را کاهش داده است.

تینگ لو، تحلیلگر «Nomura» در یادداشتی تحقیقاتی هشدار داد که وضعیت واقعی کووید در چین ممکن است بدتر شود زیرا سویه اومیکرون بار دیگر به شهرهای بزرگ سرایت کرده است. در همین راستا، چنگدو به عنوان بزرگ‌ترین شهر غرب چین، محدودیت‌های شدید سفر را نیز دیده است.

در مرکز فناوری جنوبی شنژن، دو منطقه تحت قرنطینه قرار دارند؛ در حالی که بزرگ‌ترین بازار لوازم الکترونیکی جهان در هواکیانگبی تنها با گزارش ۳۵ مورد روزانه در این شهر با بیش از ۱۸ میلیون نفر تعطیل شده است.

انتهای پیام//

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.