سه شنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۲ Tuesday, 23 May , 2023 ساعت ×
امیدواری طلا به افزایش قیمت
02 بهمن 1400 - 12:27
شناسه : 23424
براساس گزارش‌های منتشر شده، نتیجه نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز نشان داد صعود طلا به بالاترین سطح دو ماه گذشته، خوش‌بینی قابل توجهی را در میان تحلیلگران وال استریت و سرمایه‌گذاران خُرد به وجود آورده است و بعضی از آن‌ها انتظار دارند قیمت این فلز ارزشمند در کوتاه مدت به یک هزار و ۸۵۰ دلار صعود کند.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، این نظرسنجی نشان داد خوش‌بینی در میان سرمایه‌گذاران خُرد به بالاترین حد از اواسط ماه نوامبر رسیده و آخرین باری است که قیمت طلا در سطوح فعلی بود. در این بین، خوش‌بینی در میان تحلیلگران بازار هم به بالاترین حد از ماه مه سال ۲۰۱۸ رسیده است. تحلیلگران اظهار داشتند که طلا توجه زیادی را جلب کرد، زیرا سرمایه‌گذاران به تهدید تورم رو به رشد، نوسان رو به رشد بازارهای سهام و ابهامات ژئوپلیتیکی معطوف شدند.

در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز از تحلیلگران وال استریت، ۱۸ نفر شرکت کردند که از میان آن‌ها ۱۶ نفر معادل ۸۹ درصد به افزایش قیمت طلا و دو نفر معادل ۱۱ درصد به کاهش قیمت طلا در هفته جاری رای دادند. در رای‌گیری هفته جاری هیچ کس نظر خنثی نداشت.

در این بین، ۱۱۳۴ نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه‌گذاران خُرد شرکت کردند که از میان آن‌ها ۸۰۱ نفر معادل ۷۱ درصد به افزایش قیمت طلا و ۱۹۷ نفر معادل ۱۷ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند در حالی که ۱۳۶ نفر معادل ۱۲ درصد نظری نداشتند.

نه تنها سرمایه‌گذاران به افزایش قیمت طلا در هفته جاری به میزان قابل توجهی خوش‌بین شده‌اند بلکه شمار مشارکت آن‌ها در جدیدترین نظرسنجی کیتکونیوز به بالاترین حد از اواسط ماه نوامبر رسید. این دورنمای خوش‌بینانه در حالی مطرح شد که قیمت طلا معاملات هفته گذشته را بالای سطح ۱۸۳۰ دلار به پایان برد. بهای هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار آمریکا ۱۰ دلار و ۸۰ سنت معادل ۰.۶ درصد کاهش یافت و در ۱۸۳۱ دلار و ۸۰ سنت بسته شد، اما برای کل هفته ۰.۸ درصد رشد نشان داد که دومین رشد هفتگی متوالی این فلز ارزشمند بود.

اگرچه طلا از اوج قیمتی که ابتدای هفته داشت، فاصله گرفت، اما بسیاری از تحلیلگران انتظار دارند قیمت طلا در کوتاه مدت حمایت شود. اوله هانسن، مدیر استراتژی کالای ساکسو بانک گفت: هر چند احتمال این وجود دارد که طلا پیرامون سطح یک هزار و ۸۳۰ دلار تحکیم شود، اما انتظار قیمت‌های بالاتر را دارد.

وی افزود: با توجه به رفتار بازارهای سهام و تاب آوری طلا در برابر افزایش بازده واقعی، تصور می‌کنم این فلز ارزشمند می‌تواند سطح ۱۸۵۰ دلار را شکسته و رکورد بالای سال ۲۰۲۱ را به چالش بکشد.

از نظر بسیاری از تحلیلگران، بزرگ‌ترین عامل تاثیرگذار بر قیمت طلا، سیاست پولی فدرال رزرو است که به نظر می‌رسد هر روز تهاجمی تر می شود. با این حال بعضی از تحلیلگران می‌گویند انتظارات بازار درباره افزایش نرخ‌های بهره کمی داغ شده و بانک مرکزی آمریکا در نشست سیاست پولی هفته جاری ممکن است انتظارات مذکور را پس بزند. انتظار داریم سیاست پولی برای طلا مثبت بماند.

گفتنی است، همه تحلیلگران نسبت به افزایش قیمت طلا خوش بین نیستند. یک تحلیلگر خاطرنشان کرد: اگرچه بانک مرکزی از منحنی تورم عقب مانده است، نرخ‌های بهره واقعی بالاتر می‌روند و این وضعیت، فضای خوبی برای طلا نخواهد بود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.