پنج شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۲ Thursday, 30 November , 2023 ساعت ×
ایجاد اشتغال برای  ۴ هزار نفر در بخش تولیدی اردبیل
23 دی 1400 - 8:41
شناسه : 22983
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اردبیل در اجلاس روسای اتحادیه‌های صنفی در اتاق اصناف استان گفت: در صنوف تولیدی استان اردبیل زمینه اشتغال چهار هزار و 711 نفر در 10 ماهه امسال فراهم شده است.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، رامین صادقی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل در اجلاس روسای اتحادیه‌های صنفی در اتاق اصناف استان، اظهار داشت: اشتغال ایجاد شده در اصناف با بخش صنعت برابری می‌کند. لذا  تلاش داریم تا همچنان صنوف تولیدی و پخش را در استان با اشتغال مولد مورد حمایت قرار دهیم.

وی با قدردانی از همراهی دو ساله اصناف با مسئولان استانی در کنترل بیماری کرونا، افزود: خوشبختانه به تدریج شاهد کاهش بیماری کرونا در سطح کشور و استان هستیم و در این شرایط اصناف در انتظار بهره‌مندی از وعده‌های داده شده برای جبران خسارت ایام کرونایی هستند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل، گفت: البته می‌دانیم که اصناف از لحاظ پرداخت چک، تامین هزینه اجاره مغازه و سایر هزینه‌های آب، برق و گاز دچارمشکل هستند و پیگیری لازم را برای پرداخت تسهیلات در ۱۳ رسته شغلی آسیب‌دیده از کرونا دنبال می‌کنیم، اما تاکنون تسهیلات خوبی به اصناف در این حوزه پرداخت نشده و انتظار می‌رود با پشتیبانی و حمایت همه‌جانبه از اصناف آن‌ها نیز امیدوار به ایجاد اشتغال بیشتر بر مبنای پروانه‌های صادر شده باشند.

صادقی بیان کرد: در کنار ایجاد اشتغال چهار هزار و ۷۱۱ نفری صنوف تولیدی در ۱۰ ماهه امسال، با پوشش بیمه‌ای سعی بر این است تا همچنان واحدهای صنفی فعالیت خود را گسترش داده تا به ازای هر واحد صنفی برای ۲ تا ۳ نفر اشتغال ایجاد شود. در همین راستا هم‌اکنون در قالب ۵۵ هزار واحد صنفی در استان زمینه اشتغال ۱۱۰ هزار نفر در این بخش فراهم آمده تا بخشی از جمعیت این استان از این محل ارتزاق کنند.

وی در پایان ورود نظام‌مند در حوزه بازرسی‌ها و کنترل بازار را در کنار برخورد شایسته پلیس اقتصادی با اصناف و تولیدکنندگان یادآور شد و خاطرنشان کرد: به هیچ وجه اصناف به دنبال اجحاف حق مردم و یا کم فروشی و احتکار نیستند؛ بلکه سعی و تلاششان بر این است تا با آرامش بیشتر مردم را در تامین کالاهای اساسی یاری دهند.

گفتنی است، در این جلسه روسای برخی از اتحادیه‌های صنفی دغدغه‌ها و مشکلات خود را به ویژه عملی نشدن وعده‌های مسئولان در پرداخت تسهیلات و منابع حمایتی ایام کرونا، بی‌توجهی به امر آموزش و نابسامانی در برخی از صنوف را از مشکلات و دغدغه‌های اساسی اعلام کردند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.