جمعه, ۱۲ خرداد , ۱۴۰۲ Friday, 2 June , 2023 ساعت ×
ایجاد ۱۰ هزار مگاوات برق با مشارکت فولادسازان کشور
18 آذر 1400 - 9:15
شناسه : 21556
در چهارمین روز نمایشگاه بین‌المللی ایران متافو که از ۱۴ آذرماه ۱۴۰۰ در نمایشگاه بین‌المللی تهران برپا شده است، دستیار ویژه و رییس ستاد راهبری شرکت‌ها و موسسات غیرحاکمیتی تحت پوشش وزارت صنعت، معدن و تجارت با حضور در غرفه فولاد خوزستان از ایجاد ظرفیت ۱۰ هزار مگاوات برق از طریق احداث نیروگاه خبر داد.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی فولاد خوزستان
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، علی نبوی دستیار ویژه و رییس ستاد راهبری شرکت‌ها و موسسات غیرحاکمیتی تحت پوشش وزارت صنعت، معدن و تجارت، اظهار داشت: محدودیت‌های برق بهار و تابستان باعث شد، بخشی از تولید برنامه‌ریزی شده زنجیره فولاد از دست برود. با توجه به راهبردی بودن محصولات فولادی، تامین پایدار انرژی به ویژه برق برای این صنعت یک ضرورت به شمار می‌آید. از این رو با مشارکت فولادسازان و وزارت نیرو، ایجاد ظرفیت ۱۰ هزار مگاوات برق از طریق احداث نیروگاه در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفت.

وی در پایان با اشاره به چالش مواد اولیه و محدودیت‌های انرژی در صنعت فولاد، خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه‌های صنعت فولاد به ویژه در میان تولیدکنندگان فولاد، کمبود مواد اولیه معدنی است. در این زمینه با تولیدکنندگان مواد اولیه‌ شامل سنگ‌آهن، کنسانتره و مواد افزودنی دیگر، در مورد تعامل با تولیدکنندگان فولاد گفت‌وگوهایی سازنده‌ای داشتیم.

گفتنی است، هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران متافو از ۱۴ آذرماه ۱۴۰۰ با حضور شرکت‌های فولادی، معدنی و فعالان حوزه صنعت به مدت پنج روز با هدف معرفی توانمندی‌ها و محصولات، برقراری ارتباط مستقیم با مشتریان، شناخت رقبا، ارتباط با تامین‌کنندگان مواد خام، به‌روزرسانی دانش تخصصی و فرصت جذب سرمایه‌گذار برگزار شد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.