دوشنبه, ۱۵ خرداد , ۱۴۰۲ Monday, 5 June , 2023 ساعت ×
ایران و عمان، صادرات را افزایش دادند
22 خرداد 1401 - 19:45
شناسه : 28931
بر اساس آمارهای منتشر شده، رایزن بازرگانی ایران در عمان، با اشاره به افزایش صادرات ایران به عمان گفت: صادرات کالا به عمان طی دو ماه نخست سال ۱۴۰۱، به ۲۰۳ میلیون دلار رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۲۶ درصد از نظر ارزشی افزایش داشته است.
ارسال توسط : منبع : خبرگزاری صداوسیما
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، مهرداد فلاح اوریمی رایزن بازرگانی ایران در عمان، اظهار داشت: طی مدت یاد شده عمان در رتبه هفتم کشور‌های هدف صادرات ایران، رتبه پنجم کشور‌های همسایه و همچنین در رتبه دوم کشور‌های شورای همکاری‌های خلیج‌فارس طرف صادرات ایران قرار دارد.


وی، افزود: در بازه زمانی یاد شده، مهم‌ترین اقلام صادراتی کشور به عمان شامل قیر نفت، شمش از آهن و فولاد، اوره حتی به صورت محلول در آب، میله‌های گرم از آهن یا فولاد، محصولات نیمه تمام از آهن یا فولاد بوده است.

رایزن بازرگانی ایران در عمان ، گفت: عمان طی دو ماه امسال با رشد چهار پله‌ای، در رتبه هفتم مقاصد صادراتی ایران، پس از چین، امارات عراق، ترکیه، هند، افغانستان قرار گرفته است. سهم بازار عمان از کل صادرات ایران ۲.۴ درصد است و حجم مبادلات تجاری بین دو کشور طی دو ماه سال ۱۴۰۱، ۱۴۳ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال رشد داشته است.


فلاح اوریمی بیان کرد: در راستای سیاست‌های دولت و همچنین وزارت صنعت، معدن و تجارت و به ویژه سازمان توسعه تجارت ایران، جهت توسعه روابط اقتصادی و تجاری با کشور‌های منطقه و همسایگان، روابط تجاری ایران در سال گذشته، همواره رو به بهبود بوده و امسال با سفر مقامات ارشد کشور از جمله ریاست‌جمهوری، وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران به عمان و تقویت دیپلماسی اقتصادی و تجاری این روابط در همه زمینه‌ها شرایط بهتری پیدا کرده است.


وی در پایان با اشاره به ویژگی‌های بازار عمان و روابط دوستانه و راهبردی و استراتژیک بین جمهوری اسلامی ایران و عمان و فراهم بودن زمینه‌های صادرات به این کشور، ضرورت استفاده از این فرصت‌ها به منظور توسعه صادرات به کشور فوق و حضور در بازار‌های ثالث از طریق عمان را خاطرنشان کرد.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.