جمعه, ۱۲ خرداد , ۱۴۰۲ Friday, 2 June , 2023 ساعت ×
بازگشت تولیدکنندگان ورق به چرخه تولید با همت فولادسازان
20 آذر 1400 - 10:04
شناسه : 21594
وزیر صنعت، معدن و تجارت از تدوین برنامه چهارساله در جهت پیشرفت و توزیع متوازن امکانات کشور در حوزه‌های مختلف سرمایه‌گذاری، اشتغال و صادرات و.... خبر داد.
ارسال توسط : منبع : شاتا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص وضعیت بازار، اظهار داشت: مشکلات زیادی در بازار وجود دارد، مسائلی که سال‌ها انباشته شده‌اند، اما علی‌رغم این موضوع، ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های موجود در کشور را باید هوشمندانه دید و با قدرت مسائل را پیگیری کرد.

وی با تاکید بر اینکه با این روند، مشکلات قابل حل هستند، خاطرنشان کرد: به عنوان مثال در مورد ورق فولاد اقداماتی انجام شد؛ چراکه در کشور هشت میلیون تن تولید در این زمینه داریم، اما میزان مصرف ما بالغ بر ۱۰ میلیون تن است. از سویی، ورق داخلی ارزان‌تر از ورق خارجی است بدین ترتیب، روش عرضه تلفیقی را در بورس ابداع کردیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: با اجرای این روش، هفته گذشته یک شرکت فولادی ۳۰۰ هزار تن فولاد عرضه کرد که این اقدام باعث شد که قیمت ورق فولاد از ۲۱ هزار تومان به ۱۹ هزار تومان کاهش پیدا کند و سهمیه‌بندی هم از بین رفت.

فاطمی امین در پایان با تاکید بر اینکه روش عرضه تلفیقی باعث از بین رفتن سهمیه‌بندی، دو قیمتی شدن، کمبود، فساد و رانت و تزریق مناسب محصول به بازار می‌شود، خاطرنشان کرد: در زمینه فولاد دو میلیون تن ظرفیت تولید ورق وجود دارد و برخی از کارخانه‌ها به دلایلی بی استفاده مانده، ماشین‌آلاتشان فرسوده شده است و یا توان تولیدی ندارند که با حمایت شرکت‌های فولادی می‌توانند به چرخه تولید بازگردند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.