دوشنبه, ۱۰ مهر , ۱۴۰۲ Monday, 2 October , 2023 ساعت ×
باهمت غیورمردان مبارکه تولید تختال با ضخامت ۲۵۰ میلی متر در ماشین ریخته‌گری ۲انجام شد
30 دی 1399 - 4:54
شناسه : 5196
درپی تولید موفقیت آمیز تختال با ضخامت ۳۰۰ میلیمتر در فولاد مبارکه به وسیله ماشین ریخته گری شماره ۵ این شرکت، دقایقی پیش با همت و تلاش غیورمردان شرکت فولاد مبارکه و تولید تختال با ضخامت ۲۵۰ میلیمتری با استفاده از ماشین ریخته گری شماره ۲ افتخاری دیگر در ناحیه فولادسازی و ریخته گری مداوم آفریده شد.
ارسال توسط :
پ
پ

مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته گری مداوم  شرکت فولاد مبارکه با اشاره به طراحی ماشین شماره ۲ ریخته گری برای تولید تختال های با ضخامت ۲۰۰ و ۲۲۰ میلی متر، این افزایش ضخامت را موفقیتی بزرگ در جهت افزایش حجم تولید و ارتقاء قابل توجه کیفیت تختال های تولید شده برشمرد.
سلیمی با تاکید بر این که این دستاورد با هدف افزایش بهره وری در واحد ریخته گری دنبال شد، اظهار داشت: تمامی مراحل به طور کامل توسط متخصصان برق، مکانیک، متالورژی و تولید شرکت فولاد مبارکه و بدون هیچ گونه دخالت خارجی به دست آمده و از این جهت با توجه به حجم عملیات صورت گرفته بسیار حائز اهمیت و باعث افتخار است.
مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته گری مداوم  شرکت فولاد مبارکه در ادامه افزایش خواص مکانیکی بهتر در هنگام نورد و کاهش ناخالصی ها را از دلایل کاربرد تختال های جدید در تولید فولاد های API  و قابل استفاده در صنایع استراژیک کشور  از جمله صنعت نفت و گاز برشمرد.  
شایان ذکر است در  ۱۸ دیماه سال جاری تولید ضخیم ترین تختال کشور با ضخامت ۳۰۰ میلی متر برای اولین بار در کشور در ماشین شماره ۵ ریخته گری محقق گردید و ایران به جمع معدود کشورهای تولید کننده این نوع تختال پیوست.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.