شنبه, ۲۵ اردیبهشت , ۱۴۰۰ Saturday, 15 May , 2021 ساعت ×
با جذب پیمانکار حفاظتی در محدوده معدن آلبلاغ اقدامات لازم توسط ایمیدرو صورت می‌گیرد
10 آذر 1399 - 4:59
شناسه : 2178
روابط عمومی ایمیدرو در واکنش به گزارشی در خصوص واگذاری معدن آلبلاغ به قرارگاه خاتم نوشت: با جذب پیمانکار حفاظتی در محدوده معدن آلبلاغ اقدامات لازم توسط ایمیدرو صورت می‌گیرد.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از دنیای معدن، پیرو درج گزارشی با عنوان تزریق امید به معدن رها شده آلبلاغ اسفراین در خبرگزاری دانشجو در تاریخ ۹ آذر ماه جاری در خصوص محدوده اکتشافی آلبلاغ اسفراین، روابط عمومی ایمیدرو جوابیه ای صادر کرد که در آن آمده است:
 پس از صدور پروانه اکتشاف البلاغ در اردیبهشت سال ۹۹ به نام ایمیدرو، فعالیت‌های اکتشافی در این محدوده صورت گرفته و گزارش پایانیِ فاز‌های اکتشافی مرحله شناسایی و پی جویی در مورخ ۱/۹/۹۹ جهت بررسی و اخذ تاییدیه به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ارسال شده است.
ضمناً مطابق قانون معادن ماموران انتظامی می‌باید حسب درخواست وزارت صنعت، معدن و تجارت بلافاصله از برداشت‌های غیر مجاز در منطقه جلوگیری به عمل آورند با این وجود و با توجه به درخواست استان، ایمیدرو به جهت پشتیبانی و کمک به استان اقدام به دوبار برگزاری مناقصه جذب پیمانکار حفاظتی کرده که متاسفانه حتی با وجود هماهنگی و همکاری سازمان صمت و مقامات استان، شرکت کننده‌ای نداشته است. در حال حاضر برای سومین مرتبه مناقصه فوق در جریان است و امیدواریم با هماهنگی مقامات استان منجر به کسب نتیجه و انتخاب پیمانکار حفاظتی شود.
ضمناً ایمیدرو در راستای همکاری با استان علاوه بر اجرای عملیات اکتشاف فاز‌های شناسایی و پی جویی نسبت به نصب کانکس و استقرار نگهبان، ارسال نیرو‌های آتشباری و تخریب تونل‌های غیر ایمن اقدام کرده است و اقدامات ل