شنبه, ۵ فروردین , ۱۴۰۲ Saturday, 25 March , 2023 ساعت ×
بلاتکلیفی معادن زغال‌سنگ کرمان
13 اسفند 1401 - 17:31
شناسه : 33994
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: باوجود ذخایر بسیار این استان، بخشی از معادن زغال‌سنگ استان کرمان بلاتکلیف مانده‌اند و ضرورت دارد این معادن اشتغال‌زا تعیین تکلیف شوند و مورد بهره‌برداری قرار بگیرند.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش فلزات‌نیوز، محمدرضا پورابراهیمی در آخرین نشست شورای معادن استان کرمان در سال جاری افزود: این استان دارای ذخایر زغال‌سنگ فراوانی است و با وجود اینکه این صنعت بسیار اشتغال‌زا محسوب می‌شود اما به حال خود رها شده است و به اندازه ظرفیت‌ها از آن بهره‌برداری نمی‌شود.

وی اظهار داشت: طرح فولاد راور با مشکل برق و زیرساخت‌ها مواجه شده است که نیازمند کمک شورای معادن استان کرمان برای تامین مواد اولیه کارخانه بریکت‌سازی هستیم.

پورابراهیمی ادامه داد: در صورتی که محدوده معدنی به فولاد راور واگذار شود، این کارخانه در این زمینه می‌تواند ۲۰۰ تا ۳۰۰ اشتغال با تامین مواد اولیه ایجاد کند و مشکل برق، هزینه‌هایی به شرکت تحمیل کرده است که امیدوارم این مشکل رفع شود تا این پروژه تا سال آینده به بهره‌برداری برسد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برنامه راهبردی شورای معادن درزمینه قانون جهش دانش‌بنیان و استفاده از ظرفیت قانون معافیت مالیاتی عنوان کرد: این ظرفیت می تواند فوق‌العاده به استان کمک کند و شرکت‌ها آن را جدی بگیرند.

وی افزود: با هماهنگی کمیسیون تلفیق، سهم استان‌ها را از حقوق دولتی معادن در لایحه بودجه ۱۴۰۲ افزایش دادیم و سهم استان کرمان به عنوان بهشت معادن ایران، عددی قابل توجه خواهد شد.

پورابراهیمی گفت: ۳۰میلیون مترمکعب انتقال آب را به استان کرمان انجام دادیم تا این استان را از بی‌آبی نجات دهیم؛ طرح جدید آب خلیج‌فارس که در حال نهایی شدن است، مشکل تنش آبی کرمان را رفع می کند.

بر اساس این گزارش عمده معادن زغال‌سنگ استان کرمان در شهرستان‌های زرند، راور و کوهبنان در شمال این استان قرار دارد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.