سه شنبه, ۴ مهر , ۱۴۰۲ Tuesday, 26 September , 2023 ساعت ×
بورس کالا معاف از مالیات می‌شود
07 اسفند 1401 - 11:34
شناسه : 33764
نمایندگان مجلس مقرر کردند مالیات بر ارزش‌افزوده همه کالاهایی که در قالب گواهی سپرده کالایی در بهابازار(بورس)های کالایی کشور پذیرش می‌شوند، مادامی که در هر یک از بهابازارهای کالایی مورد مبادله قرار می‌گیرند مشمول نرخ صفر مالیاتی است.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش فلزات‌نیوز، نمایندگان در نشست علنی نوبت عصر روز شنبه ۶ اسفند، مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور، با بند (ح) تبصره ۲ ماده واحده موافقت کردند.

براساس بند ح تبصره ۲ این لایحه؛ به‌منظور حمایت از توسعه ابزارهای مالی و همچنین تسهیل معاملات ابزارهای مبتنی بر کالا، مالیات بر ارزش‌افزوده کلیه کالاهایی که در قالب گواهی سپرده کالایی در بهابازار(بورس)های کالایی کشور پذیرش می‌شوند، مادامی که در هر یک از بهابازار(بورس)های کالایی مورد مبادله قرار می‌گیرند مشمول نرخ صفر مالیاتی هستند.

درصورتی که کالای پشتوانه گواهی سپرده ماهیتاً مشمول مالیات بر ارزش‌افزوده باشد، مالیات مذکور، تنها یک مرتبه و در زمان تحویل فیزیکی کالا پس از کسر اعتبار مالیاتی وصول خواهد شد و وظیفه پرداخت مالیات مذکور بر عهده تحویل‌گیرنده نهائی کالای پشتوانه گواهی سپرده کالایی هستند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.