پنج شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۲ Thursday, 30 November , 2023 ساعت ×
تاسیس مرکز نوآوری، تحقیق و توسعه در چادرملو
04 اسفند 1399 - 11:06
شناسه : 7674
صبح امروز با امضای تفاهم‌نامه 3 جانبه میان شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، دانشگاه صنعتی امیر کبیر و دانشگاه اردکان، مرکز نوآوری، تحقیق و توسعه این شرکت در برج فناوری و نوآوری دانشگاه صنعتی امیر کبیر راه‌اندازی شد.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی چادرملو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، لازم به ذکر است که این مرکز علمی و پژوهشی به منظور تحقق توسعه زیرساخت‌های مرتبط با انقلاب صنعتی چهارم در کشور و به‌کارگیری از خلاقیت و دانش نیروهای ایده‌پرداز، نخبه دانشگاهی و شرکت‌های دانش‌بنیان برای ایجاد این بستر بزرگ علمی و پیشرفته تاسیس شد.

شرکت صنعتی و معدنی چادرملو، ایجاد مرکز نوآوری، تحقیق و توسعه را با همکاری مشترک دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه اردکان در برج فناوری ابن سینا، به عنوان شرکت پیشتاز و اولین شرکت تولیدی و صنعتی کشور در دستور کار خود قرارداده است تا با استقرار آن، هوشمندسازی خطوط تولید و گسترش فناوری نوظهور همچون پردازشگرهای کلان‌داده‌ها، هوشمندسازی سامانه‌ها و فرآیند مواد پیشرفته در ساختار تولیدی شرکت را به عنوان رسالتی در جامعه تولیدی و علمی کشور پیاده‌سازی نماید.

بدیهی است این همکاری دانشگاه با صنعت، گام عملی و بزرگی است برای نزدیک کردن نگرش‌های آکادمیک و خلاق با نگرش‌های صنعتی و تولیدی که می‌تواند تحولات عظیمی را در بستر مراکز علمی و تولیدی کشور به ارمغان آورد.

صنعت و دانشگاه در قاب تولید

در مراسمی که به همین منظور در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد، ابتدا احمد معتمدی رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اعلام اینکه در برنامه راهبری دانشگاه به دنبال حل مشکلات بخش‌های تولید و صنعت و مهارت‌افزایی هستیم، اظهار امیدواری کرد: این توافق‌نامه می‌تواند آغاز خوبی برای همکاری عملی و تنگاتنگ میان صنعت و دانشگاه باشد.

پیشرفت در نگاه فناوری

ناصر تقی‌زاده مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو نیز مهم‌ترین استراتژی‌های چادرملو را افزایش بهره‌وری، کاهش هزینه‌های تولید، کاهش مصرف انرژی، داخلی‌سازی قطعات صنعتی و ماشین‌آلات عنوان کرد و گفت: در حال ورود به اکتشاف در معادن عمیق هستیم و قطعا در این راه نیاز به بهره‌گیری از فناوری‌ها و نوآوری‌های به‌روز داریم و این همکاری با مراکز علمی، می‌تواند گام ارزشمندی جهت تحقق اهداف ما باشد.

تولید قطعات استراتژیک در داخل کشور

علی یاری مدیرعامل شرکت انتقال آب خلیج‌فارس نیز ضمن تشریح اقدام بی‌نظیر طرح ملی شیرین‌سازی و انتقال آب به مناطق مرکزی ایران، اذعان کرد: شرکت معدنی و صنعتی چادرملو تمایل زیادی برای ساخت ممبران‌های آب شیرین‌کن به عنوان اصلی‌ترین قطعه مورد نیاز کشور دارد که امیدواریم از نتایج عملی این توافق‌نامه، تولید این قطعه استراتژیک در داخل کشور باشد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.