چهارشنبه, ۱۵ تیر , ۱۴۰۱ Wednesday, 6 July , 2022 ساعت ×
تاکید بر رشد بهره‌وری و برداشت صیانتی از معادن
30 خرداد 1401 - 10:34
شناسه : 29237
پیش‌نویس بازنگری سیاست‌های کلی معدن در کمیسیون زیربنایی و تولیدی مجمع تشخیص مصلحت نظام با بررسی پیشنهادهای خانه معدن ایران و سازمان انرژی اتمی مورد بررسی قرار گرفت.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبار فلزات، کمیسیون زیربنایی و تولیدی مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست غلامرضا مصباحی‌‌مقدم و با حضور جمعی از اعضای مجمع، روسای کمیته‌های مرتبط و نمایندگانی از فعالان بخش خصوصی در حوزه معدن تشکیل جلسه داد و طی برگزاری این نشست، پیش‌نویس بازنگری سیاست‌های کلی معدن که توسط کمیته‌های کمیسیون در دبیرخانه مجمع تنظیم شده است، با مد نظر قرار دادن پیشنهادهای خانه معدن ایران و سازمان انرژی اتمی مورد بحث قرار گرفت.

گفتنی است، تبدیل سرمایه معدنی کشور به سرمایه ملی پایدار، ارتقای بهره‌وری و افزایش سهم معدن در تولید ناخالص ملی و همچنین برداشت صیانتی از معادن، از جمله موضوعاتی بود که در این جلسه مورد تاکید قرار گرفت. سیاست‌های کلی معدن در سال ۱۳۷۹ توسط رهبری پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ شد و جلسات بازنگری در این سیاست‌ها، متناسب با شرایط، نیازها و اولویت‌های کشور با بهره‌گیری از نظرات کارشناسی دستگاه‌های مسئول در کمیسیون زیربنایی و تولیدی مجمع، به منظور رسیدن به پیش‌نویسی قابل ارائه به صحن مجمع در حال برگزاری است.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.