پنج شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۲ Thursday, 30 November , 2023 ساعت ×
تقاضای طلا در هند افزایش یافت
11 آذر 1399 - 7:54
شناسه : 2308
تقاضا برای طلا در هند پس از یک کاهش ۳۰ درصدی در فصل تابستان، به خاطر فصل جشن‌های ازدواج و پایین آمدن قیمت طلا افزایش یافته است.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرگزاری تسنیم، جشن‌های ازدواج و کاهش قیمت طلا، تقاضا برای این فلز گرانبها را در هند افزایش داده است که حاکی از بهبود احتمالی بازار طلا در این کشور است. تقاضا برای طلا در هند در سه ماهه سوم سال جاری میلادی ۳۰ درصد کاهش یافته بود.
طلافروشان هندی پس از مشاهده تقاضای بالا طی جشن دیوالی که در اواسط نوامبر صورت گرفت، به سرعت ذخایر خود را تجدید کردند. البته این روند مثبت می‌تواند نتیجه به تعویق افتادن تقاضا باشد. مشتریان هندی با به تعویق انداختن جشن‌های ازدواج خود در چند ماه گذشته به خاطر محدودیت‌های همه‌گیری ویروس کرونا، خرید طلا را هم به تعویق انداخته بودند.
در حالی که تقاضا برای طلا معمولاً طی جشن دیوالی و فصل جشن‌های ازدواج افزایش می‌یابد، ولی افزایش تمایل مصرف‌کنندگان می‌تواند نتیجه قیمت جذاب این فلز در حال حاضر باشد.
قیمت طلا بیشترین کاهش هفتگی را از اواخر ماه سپتامبر تجربه کرد. قراردادهای فروش طلا در ماه فوریه سال آینده میلادی از ۱۸۵۰ دلار در هر اونس در روز دوشنبه تا ۱۷۸۸.۱۰ دلار در روز جمعه کاهش یافت. قیمت نقدی فروش طلا هم با وجود کاهش ارزش دلار آمریکا پایین آمده است. طلا از گذشته همواره یک سرمایه‌ ایمن در نظر گرفته می‌شود و ضعف دلار معمولاً قیمت آن را تقویت می‌کند.
تقاضا برای جواهرات در هند در سه ماهه سوم سال جاری میلادی در مقایسه با همین دوره در سال گذشته تقریباً نصف شد. در حالی که طبق گزارش شورای جهانی طلا تقاضا برای این فلز گرانبها یک سوم کاهش یافته است. در این بین، تقاضای جهانی برای طلا ۱۹ درصد پایین آمده و به ۸۹۲ تن رسیده است. این رقم پایین‌ترین قیمت فصلی طلا طی یک دهه گذشته است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.