یکشنبه, ۶ فروردین , ۱۴۰۲ Sunday, 26 March , 2023 ساعت ×
تلاش آرامکو برای افزایش ظرفیت تولید تا ۲۰۲۵
20 مرداد 1400 - 14:42
شناسه : 16023
براساس گزارش‌های منتشر شده، شرکت سعودی آرامکو اعلام کرد برای افزایش ظرفیت تولید روزانه ۵۵۰ هزار بشکه تا سال ۲۰۲۵ میلادی، ظرفیت تولید روزانه پایدار نفت خود را به ۱۳ میلیون بشکه می‌رساند.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، شرکت دولتی نفت سعودی آرامکو عربستان در نظر دارد به‌منظور جبران کمبود عرضه از سوی شرکت‌های نفتی جهان در نتیجه کاهش برنامه‌های بالادستی، ظرفیت تولید نفت خام خود را افزایش دهد.

این شرکت بزرگ نفت دولتی عربستان روز دوشنبه نهم ماه اوت اعلام کرد در نظر دارد تولید روزانه نفت خام خود را تا سال ۲۰۲۵ میلادی از سطح کنونی روزانه ۱۲ میلیون بشکه به حدود ۱۲ میلیون و ۵۵۰ هزار بشکه برساند و در دهه آینده به حداکثر ظرفیت پایدار تولید ۱۳ میلیون بشکه در روز برسد.

آرامکو در گزارش عملکرد و درآمد سه ماه دوم خود گفت: طرح‌های افزایش تولید در میدان‌های «مرجان» و «بری» مراحل پایانی را می‌گذراند و پیش‌بینی می‌شود ظرفیت تولید روزانه این میدان‌ها تا سال ۲۰۲۵ به‌ ترتیب ۳۰۰ هزار بشکه و ۲۵۰ هزار بشکه افزایش یابد.

آرامکو همچنین طی سه ماه دوم افزایش نفت خام میدان‌های «عین دار» و «فرزان» را با نصب مخازن ثانویه تکمیل کرد که این اقدام روزانه ۱۷۵ هزار بشکه به مجموع ظرفیت تولید می‌افزاید.

امین ناصر مدیرعامل سعودی آرامکو، اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود که سرمایه‌گذاری‌ها در زمینه عرضه نفت خام طی میان‌مدت و بلندمدت کاهش عمیقی داشته باشد، لذا ما از این فرصت استفاده می‌کنیم و ابتدا حداکثر ظرفیت پایدار تولید خود را از ۱۲ میلیون بشکه در روز به ۱۳ میلیون بشکه در روز افزایش می‌دهیم. البته در تلاش هستیم با سرمایه‌گذاری در این بخش، از نبود سرمایه‌گذارن بازار سود ببریم.

لازم به توضیح است که آرامکو ظرفیت تولید نفت خود را در شرایطی افزایش می‌دهد که بیشتر شرکت‌های بزرگ نفتی به‌عنوان بخشی از سیاست‌های انتقال انرژی، سرمایه‌گذاری‌ها و برنامه‌های جدید توسعه خود را محدود می‌کنند. در همین راستا پیش‌بینی می‌شود هزینه‌های سرمایه‌ای آرامکو در سال ۲۰۲۱ میلادی به ۳۵ میلیارد دلار برسد، این رقم در سال ۲۰۲۰ میلادی ۲۶ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار بود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.