جمعه, ۱۱ فروردین , ۱۴۰۲ Friday, 31 March , 2023 ساعت ×
تلاش برای جلوگیری از افت تولید گاز تنگ‌بیجار
04 آبان 1400 - 10:49
شناسه : 19636
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب گفت: با تعمیر چاه شماره ۳ میدان گازی تنگ‌بیجار، از افت روزانه بیش از یک‌ میلیون مترمکعب گاز در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب جلوگیری شد.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، علی رضایی مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب با اعلام اینکه عملیات تعویض تاج چاه شماره ۳ تنگ‌بیجار بدون حضور دکل تعمیراتی با موفقیت انجام شده، اظهار داشت: عملیات تعمیراتی تاج چاه یاد شده در حداقل زمان ممکن و با صرفه‌جویی قابل‌ملاحظه‌ای به انجام رسیده است. متخصصان شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب با رعایت کامل الزامات ایمنی و به حداقل رساندن مخاطره‌ها بالا در انجام این عملیات که نیاز به استقرار دکل حفاری دارد، موفق به تعویض تاج چاه شدند.

وی با بیان اینکه در صورت استقرار دکل حفاری، نیاز به خارج کردن چاه از مدار تولید به‌مدت دست‌کم سه ماه و از دسترس خارج شدن حدود ۱۰۰ میلیون مترمکعب گاز در آستانه فصل زمستان بوده است، افزود: خوشبختانه در این عملیات با تامین کالا از منابع داخلی شرکت و عدم آماده‌سازی محوطه برای استقرار و برپایی دکل که مستلزم صرف هزینه‌های چند میلیارد تومانی بود، اقدام شایسته‌ای انجام شده است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب در پایان با تقدیر از گروه‌های ستادی و عملیاتی در انجام این تعمیرات، خاطرنشان کرد: این عملیات با برنامه‌ریزی و اجرای مدیریت امور فنی و خدمات فنی چاه‌های شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب با هماهنگی امور فنی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و همکاری گروه‌های فنی بخش خصوصی، شرکت حفاری شمال، شرکت نفت و گاز شرق و شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب انجام شد.

گفتنی است، مرکز بهره‌برداری تنگ‌بیجار و کمانکوه با تامین بخشی از گاز غرب کشور در فصل سرما در فاصله ۷۰ کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز اول این مرکز در سال ۱۳۸۶ به بهره‌برداری رسید. ظرفیت این مرکز فراورش روزانه ۷ میلیون مترمکعب گاز است که پس از جمع‌آوری، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و میعانات گازی نیز با یک خط لوله ۶ اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می‌شود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.