جمعه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۲ Friday, 1 December , 2023 ساعت ×
تلاش سایپا برای تسریع در تولید
04 آذر 1400 - 9:19
شناسه : 20930
پروژه ساخت ربات‌های پاشش اتوماتیک رنگ خودرو در گروه خودروسازی سایپا به همت مهندسان داخلی و با هدف فراهم کردن امکانات رنگ‌آمیزی کاملا اتوماتیک سقف، بدنه انواع خودروهای دو رنگ با رنگی متفاوت از دیگر قسمت بدنه، به اتمام رسید.
ارسال توسط : منبع : شاتا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، گروه خودروساری سایپا موفق شد با وجود تحریم و شیوع ویروس کرونا در کم‌تر از چهار ماه پروژه ساخت ماشین‌های پاشش اتوماتیک رنگ خودرو را عملیاتی کند. بر این اساس ظرفیت تولید این مجموعه فناورانه متناسب با اقبال بازار به محصولات دو رنگ تا ۴۰ دستگاه در ساعت قابل افزایش است.

در این پروژه صد درصد داخلی دو مجموعه ماشین پاشش کاملا اتوماتیک شامل یک مجموعه برای اجرای لایه رنگ اصلی و مجموعه دیگر برای اعمال لایه رویی ساخته و نصب شده است.

در صورت عدم اجرای این پروژه توسط سایپا، برای تامین ۴ دستگاه ربات پاشش اتوماتیک رنگ حداقل یک میلیون یورو نیاز بود، البته این مسئله در شرایطی رخ داد که کشور سخت‌ترین تحریم‌ها را طی می‌کند و منابع ارزی بسیار محدود است.

از جمله امکانات پیش‌بینی شده برای پروژه ساخت ماشین‌های پاشش اتوماتیک رنگ خودرو می‌توان به تعویض کاملا اتوماتیک رنگ و قابلیت رنگ‌آمیزی سقف بدنه‌های متوالی به رنگ‌های متفاوت و بدون هیچ محدودیتی اشاره کرد.

ربات اتوماتیک پاشش دو رنگ در سایپا

در حال حاضر، پروژه ساخت ماشین‌های پاشش اتوماتیک رنگ خودرو به منظور رنگ‌آمیزی سقف بدنه‌های شاهین، آریا و اطلس است. از سوی دیگر تمام خطوط تولید، اگر خودروی دو رنگ داشته باشند از مسیر جدید و تخصصی عبور خواهند کرد که این امر می‌تواند رضایت بیشتر مشتریان را کسب کند.

گفتنی است، رنگ‌آمیزی بدنه خودرو هر یک دستگاه دو رنگ در خط اصلی مستلزم از دست دادن ۵۰ درصد از ظرفیت تولید سالن رنگ بود. حال با این اتفاق بزرگ خودروها با سرعت بیشتری تحویل مشتریان داده خواهند شد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.