جمعه, ۱۷ آذر , ۱۴۰۲ Friday, 8 December , 2023 ساعت ×
تلاش فولادمبارکه برای تحقق شعار «ما می‌توانیم»
25 اردیبهشت 1400 - 14:13
شناسه : 12144
رییس هییت‌مدیره شرکت فولادمبارکه عنوان کرد؛ رییس هییت‌مدیره شرکت فولادمبارکه، گفت: در سال 1400 که با عنوان «تولید؛ پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» نام‌گذاری شده، مشکلی سد راه تولید نخواهد بود و همچنان تلاش برای تولید بیشتر و اشتغال‌زایی مضاعف صورت خواهد گرفت.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی فولادمبارکه
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، ضیاء ایمانی رییس هییت‌مدیره شرکت فولادمبارکه با اشاره به ترکیب اعضای هییت‌مدیره این شرکت، اظهار داشت: شرکت فولاد مبارکه یک مجموعه صنعتی مادر و قطب صنعت کشور است که باید به‌صورت همه‌جانبه، در بخش‌های مختلفی همچون حوزه مدیریتی، مسائل اقتصادی، تولید، اشتغال و جلوگیری از خروج ارز از کشور تقویت شود. در این راستا دو عضو جدید که از معاونان فولادمبارکه هستند به جمع هییت‌مدیره شرکت اضافه شده‌اند

هییت‌مدیره فولادمبارکه درصدد افزایش نقاط قوت این صنعت است

ایمانی بیان کرد: شرکت فولادمبارکه یک مجموعه ممتاز در کشور است و اکنون تیمی که با تمام مسائل شرکت آشنایی دارند در قالب هییت‌مدیره در کنار هم قرار گرفته‌اند. خوشبختانه در اولین جلسه هییت‌مدیره اتفاقات خوبی رخ داد و تصمیم‌گیری‌های مناسبی برای این شرکت فولادی صورت گرفت.

وی افزود: شرکت فولادمبارکه باید به نقطه اوج خود که سیاست و تدابیر هییت‌مدیره نیز بر پایه آن استوار شده، دست پیدا کند؛ چراکه اگر این شرکت در شرایط کنونی و با مدیریت فعلی نتواند به آرمان‌ها و واقعیت‌هایی که لازمه کار است دست یابد، باید تعمق بیشتری داشته و درصدد رفع مشکلات و ایرادات برآید.

رییس هییت‌مدیره شرکت فولادمبارکه، گفت: همه اعضای هییت‌مدیره شرکت فولادمبارکه تصمیم گرفتند با تدابیر ویژه و سیاست‌های مناسب، همچنین در نظر گرفتن تمامی مسائل و مشکلات مجموعه فولادمبارکه و با تکیه بر نیروی انسانی و ارتباطات موجود، این شرکت را که همیشه خوش درخشیده و با تلاش کارشناسان و مدیران طی سال‌های گذشته باعث سربلند و سرافزاری ایران اسلامی شده، در این مسیر نگه دارند و نقاط قوت شرکت فولادمبارکه را افزایش دهند.

مقررات دست و پاگیر بزرگ‌ترین مانع برای تولید

ایمانی با اشاره به نام‌گذاری سال ۱۴۰۰ با عنوان «تولید؛ پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» اذعان داشت: در حال حاضر علاوه بر شرایط اقتصادی و مشکلات موجود در کشور، برخی مقررات دست و پاگیر و یا موضوعات سلیقه‌ای وجود دارند که خود بزرگ‌ترین مانع برای تولید به شمار می‌آیند. در حالی که گروه فولادمبارکه مجموعه‌ای حساس محسوب می‌شود که منافع آن ملی و متعلق به مردم است.

وی در جلسه با اعضای این هییت ضمن تاکید بر توجه این شرکت در راستای تحقق شعار سال عنوان کرد: از سال ۱۳۸۰ که رهبر معظم انقلاب اسلامی با تدابیر حکیمانه خود و با تاکید بر اشتغال‌آفرینی، شعار «اقتدار ملی و اشتغال‌آفرینی» را نام‌گذاری فرمودند، فولادمبارکه در راستای تحقق شعار همان سال گام‌های زیادی برداشت و این مهم تاکنون ادامه داشته است.

بصیرت در جنگ اقتصادی و تلاش برای رونق تولید

رییس هییت‌مدیره شرکت فولادمبارکه با تاکید بر ضرورت پیروی از منویات مقام معظم رهبری، تصریح کرد: ایشان هرساله با در نظر گرفتن شرایط کشور، شعار آن سال را تعیین و ابلاغ می‌فرمایند و نکته قابل‌توجه در نام‌گذاری مدبرانه ایشان در همه سال‌های دهه ۹۰ این بود که ایشان همواره بر اقتصاد و تولید تاکید زیادی داشته و دارند.

ایمانی نام‌گذاری سال‌های دهه ۹۰ توسط رهبر معظم انقلاب را نشان از اهمیت تولید و اقتصاد برای کشور دانست و عنوان کرد: حضور فولادمبارکه در خط مقدم جبهه اقتصاد و صنعت نیازمند بصیرت داشتن و توجه به منویات مقام معظم رهبری در جنگ اقتصادی است که در واقع این شرکت علی‌رغم اعمال تحریم‌های ظالمانه، نهایت تلاش خود را برای رونق تولید به کار گرفته است.

وی با اشاره به نقش فولادمبارکه در رونق و جهش تولید در سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹، یادآور شد: فولادمبارکه در اواخر دهه ۹۰ و طی سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ با ثبت رکوردهای پی‌درپی تولید فولاد توانست نیاز بسیاری از صنایع کشور را تامین، از خروج ارز از کشور جلوگیری و سهم قابل‌توجهی از رونق و جهش تولیدات کشور را از آن خود کند.

افزایش تولید و اشتغال نیازمند همدلی بیشتر است

رییس هییت‌مدیره شرکت فولادمبارکه، گفت: پس باید ضمن ایجاد همدلی، مسئولان استان اصفهان، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی نیز کمک کنند تا شاهد تولید و اشتغال بیشتر در شرکت فولادمبارکه باشیم. البته تصور ما بر این است که با توجه به شرایط موجود، همه پای کار آمده‌اند و با نگاهی به ارزش‌آفرینی فولادمبارکه، تلاش بیشتری در جهت تحقق اهداف این شرکت خواهند داشت.

ایمانی اظهار کرد: اکنون با توجه به فضای همدلی موجود در شرکت، پیش‌بینی می‌شود مسیری که پیشِ روی این مجموعه بزرگ صنعتی است با وجود چشم‌انداز بسیار مناسب، در آینده بیش از پیش خواهد درخشید.

وی در پایان بیان کرد: انتظار ما از فعالان روابط عمومی شرکت فولادمبارکه این است که در برنامه‌های آتی حضور بیشتر و پررنگ‌تری داشته باشند و دستاوردهای فولادمبارکه را به نحو مطوب‌تری اطلاع‌رسانی کنند؛ همان‌گونه که مقام معظم رهبری نیز همواره در فرمایشات خود به اطلاع‌رسانی درباره اقدامات و فعالیت‌های مجموعه‌ها تاکید داشته‌اند. این اقدام هم‌اکنون نیز به‌خوبی انجام می‌شود، اما با توجه به اینکه اتفاقاتی که در بخش‌های مختلف فولادمبارکه رخ داده، بی‌نظیر است، هر اندازه اطلاع‌رسانی بیشتری صورت بگیرد، به نفع صنعت فولاد خواهد بود. البته هییت‌مدیره شرکت فولادمبارکه نیز از فرایند اطلاع‌رسانی پشتیبانی لازم را به عمل خواهد آورد.

مانع‌زدایی‌های فولاد مبارکه از طریق بومی‌سازی

حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل شرکت فولادمبارکه نیز در ادامه این جلسه با تاکید بر لزوم ارتقای تولید، عنوان کرد: شرکت فولادمبارکه در سال جدید به تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر پشتیبانی از تولیدکنندگان، به ‌عنوان یک صنعت مادر با حداکثر توان خود درصدد ارتقای تولید جهت تامین کامل نیاز بازار خواهد بود و با تکیه بر توان داخلی در ارائه محصولات جدید نیز اتفاقات ویژه‌ای را رقم خواهد زد.

وی در ادامه با اشاره به برنامه فولادمبارکه طی سال ۱۴۰۰ یادآور شد: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته در معاونت بهره‌برداری فولادمبارکه، پیش‌بینی می‌شود با افزایش تولید نسبت به سال گذشته، بتوانیم با تامین فولاد موردنیاز کشور، از صنعت و اقتصاد به‌خوبی پشتیبانی کنیم.

مدیرعامل شرکت فولادمبارکه با اشاره به موانع تولید و ضرورت تلاش برای از میان برداشتن این موانع، گفت: بومی‌سازی قطعات و تجهیزات صنعتی با تکیه بر شعار «ما می‌توانیم» در فولادمبارکه منجر به بی‌نیازی این صنعت از واردات بسیاری از قطعات و تجهیزات خارجی و از میان برداشته شدن یکی از مهم‌ترین موانع تولید گردیده است.

عظیمیان در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز با تعیین تکلیف در قیمت‌گذاری فولاد می‌تواند گام بسیار مؤثری در مانع‌زدایی تولید در فولادمبارکه و دیگر صنایع معدنی بردارد. امیدواریم در سال جاری برای فولادمبارکه در زمینه تامین سنگ‌آهن مانعی به وجود نیاید تا از سرعت قطار پرشتاب این صنعت کاسته نشود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.