یکشنبه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۲ Sunday, 3 December , 2023 ساعت ×
تلاش منطقه ویژه خلیج‌فارس برای توسعه صنایع
21 شهریور 1400 - 10:02
شناسه : 17582
مدیرعامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس مطرح کرد؛ مدیرعامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس گفت: به‌ رغم قراردادهای منعقد شده با سرمایه‌گذاران طی سال گذشته و امسال، این منطقه هنوز ظرفیت‌های جدیدی برای سرمایه‌گذاری در صنایع معدنی، نفت و گاز و صنایع مرتبط با منطقه دارد.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی منطقه ویژه خلیج‌فارس
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، حسن خلج طهرانی مدیرعامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس، اظهار داشت: این منطقه، علاوه بر مزایای منحصربه فرد موجود، تسهیلات مختلفی برای سرمایه‌گذاران تدارک دیده که می‌تواند موقعیت مناسبی را برای طرح‌های توسعه‌ای در زمینه‌های یاد شده ایجاد کند. علاوه بر این منطقه ویژه خلیج‌فارس آمادگی استقبال از سرمایه‌گذاران را در صنایع معدنی، نفت و گاز و صنایع مرتبط با منطقه دارد.

وی با اشاره به افزایش جذب ۳ برابری سرمایه‌گذاری طی سال گذشته نسبت به سال ۱۳۹۸، افزود: افزایش نقدینگی در کشور و هدایت بخشی از آن به حوزه تولید، پایین بودن هزینه‎‌های نیروی انسانی و افزایش نرخ ارز از طریق افزایش درآمد‌های صادراتی، سبب افزایش تقاضای سرمایه‌‌گذاری در سال گذشته شد.

مدیرعامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس، گفت: در سال گذشته، ۹ قرارداد سرمایه‎‌گذاری و طی سه ماه امسال نیز ۶ قرارداد دیگر منعقد شده است که طبق اظهار نظر سرمایه‎‌گذاران، با تکمیل طرح‎‌های اجرا شده طی ۱۶ ماهه اخیر، میزان سرمایه‌گذاری‌ها به ۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار با اشتغال‎زایی حدود یک هزار و ۷۰۰ نفر می‌رسد.

خلج طهرانی بیان کرد: طی سال گذشته، قراردادهای واگذاری زمین با شرکت‌های سرمایه‌گذار شامل ستاره سیمین هرمز، گروه گسترش سرمایه‌گذاری بین‌المللی ارزش، ماد شیمی، لاستیک‌های صنعتی مبارکه، کرومیت میامی فردوس، یگانه پیشو مکران، دنیای بوره ایرانیان و هومان راهبرد سیستم منعقد شد که این سرمایه‌گذاران در حوزه‌های تولید فولاد، آهن‌اسفنجی، اسیدفسفریک، فروآلیاژ، سولفورزدایی از نفت کوره، قیر، تولید نوار نقاله، احداث نیروگاه برق ۲۰۰ مگاواتی و احداث پایانه حمل و نقل سرمایه‌گذاری می‌کنند که مجموع آن بیش از ۳٫۴ میلیارد دلار است.

وی درپایان با اشاره به جزئیات قراردادهای منعقد شده طی سال ۱۴۰۰، خاطرنشان کرد: این قراردادها با شرکت‌های صنایع ملی مس ایران، بایسته فولاد مالک اشتر، پتروطلای خلیج‌فارس، سینا گستر زرین، پترو خام کیمیا و آژ ایراک سانا گستر پرگام است که در حوزه‌های اسید فسفریک، ورق فولاد، شمش سرب و روی، قیر، فراوری سرباره و حلال‌های شیمیایی سرمایه‌گذاری می‌کنند. در این راستا مجموع سرمایه‌گذاری‌ها مذکور، حدود ۳۴۵ میلیون دلار و ۵۰ هزار میلیارد ریال است که برای حدود یک هزار و ۶۲ نفر به طور مستقیم اشتغال‌زایی ایجاد می‌شود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.