جمعه, ۱۲ خرداد , ۱۴۰۲ Friday, 2 June , 2023 ساعت ×
تلاش وزارت کار برای تامین مواد اولیه ذوب‌آهن
25 آذر 1400 - 9:34
شناسه : 21865
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارشنبه ۲۴ آذرماه با حضور در ذوب‌آهن اصفهان، ضمن بازدید از خط تولید، با مدیرعامل و مسئولان این شرکت دیدار و گفتگوکرد.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی ذوب‌آهن
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، احمد خانی نوذری معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اظهار داشت: سهم بنگاه‌های اقتصادی تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ظرفیت تولید کشور، ۲۰ درصد بوده که نشان دهنده جایگاه مهم این وزارتخانه در صنعت کشور است.

وی با اشاره به جایگاه اساسی و زیرساختی صنعت فولاد برای کشور، افزود: در حال حاضر صنایع فولادی بزرگ کشور از جمله ذوب‌آهن اصفهان با مشکل تامین سنگ‌آهن مواجه هستند و این امر یکی از دغدغه‌های مهم وزارت کار است که برای رفع آن به هر شکل ممکن شامل تامین از منابع داخلی با روش فعال کردن معادن غیر فعال، استفاده از معادن کوچک و استفاده از ظرفیت‌های وارداتی اقدام می‌کنیم.

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تمام توان و عزم خود را به کار گرفته تا هیچ مشکل و چالشی پیش روی بنگاه‌های تولیدی نباشد.

خانی، از تولید ریل در ذوب‌آهن اصفهان به عنوان یک دستاورد ملی یاد کرد و اذعان داشت: این اقدام یک حرکت تحول زا در صنعت حمل و نقل ریلی بود و کشور از وابستگی به واردات این محصول مهم رها شد.

وی در پایان تولید ریل را با توجه به برنامه‌های کشور برای توسعه حمل و نقل ریلی بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: برای کشور کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب و به طور کلی پروژه‌های توسعه ریلی اهمیت حیاتی دارد که انجام آن‌ها در گرو تولید ریل بود و این یک افتخار بزرگ برای این وزارتخانه است که یکی از بنگاه‌های تابعه آن موفق به تولید این محصول مهم شده است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.