چهارشنبه, ۱۵ آذر , ۱۴۰۲ Wednesday, 6 December , 2023 ساعت ×
تلاش چین برای افزایش ذخیره‌سازی نفت
08 اسفند 1400 - 15:00
شناسه : 25163
براساس گزارش‌های منتشر شده، چین با وجود فشارهای آمریکا برای برداشت از ذخیره‌سازی راهبردی نفت این کشور، مقدار ذخیره‌سازی نفت خود را افزایش داد.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، چین خرید و ذخیره‌سازی نفت در سال جاری میلادی را با وجود افزایش قیمت‌ها و درخواست‌های واشینگتن برای برداشت هماهنگ جهانی از ذخیره‌سازی راهبردی نفت و تعدیل بازار افزایش داده است.

واشینگتن خواستاری همکاری چین برای تقویت برداشت هماهنگ از ذخیره‌سازی راهبردی نفت از سوی کشورهای مصرف‌کننده و مهار روند افزایشی قیمت‌های نفت بوده است، لذا هفته گذشته برای نخستین بار از سال ۲۰۱۴ در پی حمله نظامی روسیه به اوکراین قیمت‌های جهانی نفت خام مرز ۱۰۰ دلار برای هر بشکه را پشت سر گذاشت.

جو بایدن رییس‌جمهوری آمریکا روز پنجشنبه (ششم اسفندماه) اعلام کرد که واشنگتن با کشورهای دیگر برای برداشت دوباره از ذخیره‌سازی راهبردی نفت پس از اقدام قبلی در ماه نوامبر همکاری می‌کند.

دولت آمریکا در ماه نوامبر اعلام کرده بود که حدود ۵۰ میلیون بشکه از ذخیره‌سازی راهبردی نفت خود را همراه با دیگر کشورهای مصرف‌کننده از جمله چین، هند و کره جنوبی برای مبارزه با افزایش هزینه سوخت آزاد انجام می‌دهند.

هند، ژاپن، کره‌جنوبی و انگلیس اعلام کردند که مقدار اندکی از ذخیره‌سازی‌های راهبردی نفت خود را به بازار عرضه می‌کنند. چین، دومین مصرف‌کننده و بزرگ‌ترین واردکننده نفت جهان، هرگز به‌طور رسمی متعهد نشد چنین اقدامی انجام دهد و در عوض، به خرید بیشتر نفت پرداخت.

گفتنی است، دو منبع تجاری نفت در این باره به رویترز گفتند: پکن پس از دیدار شی جین پینگ رییس‌جمهوری چین و ولادیمیر پوتین رییس‌جمهوری روسیه در اوایل ماه فوریه، خرید نفت را به‌سرعت افزایش داده است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.