یکشنبه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۲ Sunday, 3 December , 2023 ساعت ×
تولید بزرگ‌ترین و مقاوم‌ترین ورق فولادی ایران در فولاد اکسین
28 بهمن 1399 - 15:02
شناسه : 7273
مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: بزرگ‌ترین و مقاوم‌ترین ورق فولادی ایران در این شرکت تولید شد که افتخار بسیار بزرگی برای کشور به شمار می‌رود.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، امین ابراهیمی مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان اظهار داشت: شرکت فولاد اکسین توانست برای اولین‌بار اسلب ۳۰۰ میلی‌متر را با موفقیت نورد کند. ورق تولید شده تحت استاندارد API در ۲۷ متر تولید شد که فقط شرکت فولاد اکسین می‌تواند در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا، این ورق فولادی را تولید کند.

وی با بیان اینکه این ورق با عرض ۴ متر و ۵۰ سانتی متر، برای لوله‌های ۵۶ اینچی استفاده می‌شود که پرکاربردترین لوله در صنعت نفت و گاز است، افزود: پیش از این، از هر ورق تولید شده در شرکت فولاد اکسین، یک لوله در شرکت‌های لوله‌سازی ساخته می‌شد اما با استفاده از اسلب ۳۰۰ میلی‌متری، از هر ورق فولادی می‌توان ۲ لوله تولید ‌شود.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: استفاده از این اسلب به عنوان مواد اولیه، علاوه بر اینکه استاندارد کیفی محصولات را برای مشتری بیشتر می‌کند، میزان استهلاک، فرسایش قطعات و خط تولید را نیز کاهش خواهد داد.

ابراهیمی با اشاره به اینکه هدف از ایجاد طرح فولادسازی فولاد اکسین تولید این نمونه از اسلب برای خط تولید شرکت است، بیان کرد: هفته گذشته برای نخستین‌بار اسلب ۳۰۰ میلی‌متری توسط شرکت فولادمبارکه تولید و برای احداث ورق به فولاد اکسین خوزستان ارسال شد. 

وی یاد‌آور شد: شرکت فولاد اکسین برای ادامه حیات خود به شدت نیاز به اسلب ۳۰۰ میلی متری دارد که تامین آن تنها با راه‌اندازی طرح فولادسازی محقق می‌شود. تعامل و همراهی فنی ۲ شرکت فولاد اکسین و فولادمبارکه طی ۲ سال گذشته، موجب شد که لوله‌های انتقال نفت و گاز شیرین و ترش در همه بخش‌های زنجیره تولید از مرحله اسلب، ورق و لوله، کاملا بومی‌سازی و کشور از واردات این محصول بی‌نیاز شود.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان خاطرنشان کرد: همکاری شرکت‌های فولادی داخلی باعث شد تا پروژه راهبردی خط لوله نفت ترش گوره به جاسک که استراتژیک‌ترین پروژه انتقال نفت و گاز کشور است، در سریع‌ترین زمان خود به سوی تکمیل و نهایی شدن حرکت کند.

گفتنی است شرکت فولاد اکسین در زمینه ساخت انواع ورق‌های فولادی موردنیاز جهت ساخت مخازن ذخیره‌سازی فراورده‌های نفتی و سایر محصولات فولادی فعالیت می‌کند. همچنین این شرکت در سال ۱۳۸۴ تاسیس و از سال ۱۳۸۸ تولید انبوه خود را آغاز کرد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.