پنج شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۲ Thursday, 30 November , 2023 ساعت ×
تکاپوی طلای سیاه برای ۹۰ دلاری شدن
07 مهر 1400 - 12:45
شناسه : 18430
براساس گزارش‌های منتشر شده، بانک آمریکایی گلدمن ساکس پیش‌بینی کرد که محدودیت عرضه سبب می‌شود قیمت نفت تا پایان امسال به ۹۰ دلار برای هر بشکه برسد.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، بانک آمریکایی گلدمن ساکس برآورد خود از قیمت نفت در پایان سال جاری میلادی را از ۸۰ دلار برای هر بشکه به ۹۰ دلار برای هر بشکه تغییر داد، زیرا تقاضای سوخت پس از شیوع سویه دلتای ویروس کرونا و طوفان آیدا سریع‌تر از حد انتظار بهبود یافته است. لذا قیمت نفت خام برنت هفته گذشته به بالاترین حد طی سه سال اخیر رسید؛ چراکه اختلال روند عرضه جهانی نفت شرکت‌های انرژی را وادار کرد مقدار زیادی از ذخیره‌سازی‌های نفت خود برداشت کنند.

گلدمن روز یکشنبه چهارم مهرماه طی یادداشتی اعلام کرد: در حالی که این بانک مدت‌ها دیدگاه خوش‌بینانه‌ای داشته، اکنون کمبود عرضه نسبت به تقاضا بیشتر از انتظار پیشین است، در همین راستا روند احیای تقاضای جهانی از سویه دلتا ویروس کرونا سریع‌تر از پیش‌بینی‌ها بود، اما عرضه جهانی حتی کم‌تر از پیش‌بینی‌های پایین‌تر از معمول گلدمن باقی مانده است.

گفتنی است، این بانک با در نظر گرفتن احتمال امضای توافق هسته‌ای جدید ایران و آمریکا تا ماه آوریل سال آینده، پیش‌بینی خود برای قیمت نفت خام در سال ۲۰۲۲ را کاهش داد و اعلام کرد که قیمت نفت طی سه ماه دوم و سه ماه چهارم سال آینده ۸۰ دلار برای هر بشکه خواهد شد، این رقم در برآورد پیشین ۸۵ دلار برای هر بشکه بود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.