یکشنبه, ۶ آذر , ۱۴۰۱ Sunday, 27 November , 2022 ساعت ×
تکمیل زنجیره تولید در مجمتع فولاد سرمد ابرکوه
16 خرداد 1401 - 15:32
شناسه : 28699
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات طی بازدید از کارخانه فولاد سرمد ابرکوه گفت: بنا داریم با همکاری مسئولین استان و در اختیار گرفتن پهنه‌های معدنی منطقه، نسبت به تامین خوراک سنگ‌آهن مورد نیاز و تکمیل زنجیره تولید مجمتع فولاد سرمد ابرکوه اقدام کنیم.
ارسال توسط : منبع : روابط‌عمومی ومعادن
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات، طی بازدید از کارخانه فولاد سرمد ابرکوه، ضمن دریافت گزارش مدیران مربوط طی نشست مفصلی، چالش‌‌ها و مشکلات جاری اجرای طرح‌ها را مورد بحث و بررسی قرار داده و نظرات و رهنمودهای لازم را برای پیشبرد بهتر کار، ارائه داد و با اظهار تشکر و قدردانی از تلاش‌های انجام شده، مدیران مجموعه را به سرعت بیشتر در اجرای طرح‌های توسعه و توجه ویژه به نیازهای زیرساختی آینده تولید فرا خواند.

مدیرعامل هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات «ومعادن»، با تاکید بر اهمیت توسعه در بنگاه‌های تولیدی، اظهار داشت: شرایط به گونه‌ای است که مجموعه‌ها اگر توسعه نداشته باشند، به مرگ دچار خواهند شد. اجرای پروژه‌های تعریف شده در زمان مقرر رگ حیاتی مجموعه است که باید انجام شود.

 وی افزود: استان یزد پتانسیل‌های صنعتی قابل توجهی داشته و تجارب خوبی از حضور پررنگ شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در این استان وجود دارد. امیدواریم با حدود ۳۰۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری‌های جدیدی که در فولاد سرمد ابرکوه در قالب اجرای سه پروژه احداث کارخانه فولادسازی، واحد احیا و کلاف‌سازی صورت می‌گیرد، شاهد رشد و توسعه بیشتر این منطقه باشیم.

تداوم ایجاد اشتغال در بستر توسعه

سعدمحمدی میزان تولید اشتغال مستقیم با اجرای این سه طرح را بین یک هزار تا یک هزار و ۵۰۰ نفر اعلام کرد و در خصوص تامین زیرساخت‌های آب و برق واحدهای تولیدی، گفت: اولویت تامین برق مجتمع، با توجه اینکه همه موارد باید بررسی شود و نیاز به سرمایه‌گذاری برای تولید برق به میزان ۳۰۰ مگاوات حس می‌شود، در برنامه مطالعه قرار گرفته است. همچنین برای تامین آب مورد نیاز، مطالعات و اقدامات لازم برای استفاده از پساب شهری از طریق احداث تصفیه‌خانه در حال انجام است.

مدیرعامل هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات «ومعادن» یادآور شد: بنا داریم با همکاری مسئولین استان و در اختیار گرفتن پهنه‌های معدنی منطقه، نسبت به تامین خوراک سنگ‌آهن مورد نیاز و تکمیل زنجیره تولید در مجمتع فولاد سرمد ابرکوه اقدام کنیم. با این وجود، تمهیدات لازم جهت تامین بخشی از مواد اولیه از معدن چادرملو هم پیش‌بینی شده است.

گفتنی است، مجتمع صنایع آهن و فولاد سرمد ابرکوه، با هدف توسعه صنایع فولادی و همکاری در برنامه‌های تکمیل زنجیره‌ تولید با هدف ایجاد توازن و تعادل در مواد اولیه و محصولات و همچنین تعامل با واحدهای صنایع فولادی مشابه به منظور تامین بخشی از نیازهای فولادی کشور در استان یزد مشغول فعالیت است.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.