سه شنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۲ Tuesday, 30 May , 2023 ساعت ×
ثبات قیمت جهانی طلا
15 آذر 1400 - 12:25
شناسه : 21412
براساس گزارش‌های منتشر شده، قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر بازده پایین‌تر اوراق قرضه دولتی آمریکا از یک سو و چشم‌انداز تسریع روند تحکیم سیاست پولی آمریکا، تغییر چندانی نداشت و ثابت بود.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری تغییر چندانی نداشت و در یک هزار و ۷۸۲ دلار و ۹۵ سنت ایستاد. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ثابت بود و یک هزار و ۷۸۳ دلار و ۶۰ سنت معامله شد.

بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله آمریکا نزدیک به سطح روز جمعه که پایین‌ترین رکورد دو ماه اخیر بود ایستاد. بازده اوراق ۳۰ ساله هم نزدیک به پایین‌ترین رکوردش از ابتدای امسال تاکنون ماند. بازده پایین‌تر هزینه نگهداری طلا را کم‌تر می‌کند.

قیمت طلا روز جمعه پس از انتشار آماری که نشان داد رشد اشتغال آمریکا در ماه نوامبر به میزان قابل ملاحظه‌ای آهسته شده است، یک درصد افزایش یافت، اما این آمار در انتظارات برای تعدیل سریع‌تر تدابیر محرک مالی بانک مرکزی آمریکا تغییری ایجاد نکرد، زیرا سیاست‌گذاران احتمالا به نشانه‌های بهبود بازار کار واکنش نشان خواهند کرد؛ چراکه نرخ بیکاری به پایین‌ترین رکورد ۲۱ ماه اخیر کاهش پیدا کرده است. نشست سیاست پولی دو روزه بانک مرکزی آمریکا در ۱۴ ماه دسامبر آغاز می‌شود.

جفری هالی تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA در این باره گفت: اگر آمار اُمیکرون در هفته جاری و آینده معلوم کند این واریانت شدت زیادی ندارد، اعلام تعدیل سریع‌تر تدابیر محرک مالی بانک مرکزی آمریکا قطعی خواهد بود بنابراین طلا تحت فشار کاهشی پایداری قرار گرفته و هفته آینده تا رکورد پایین یک هزار و۷۲۰ دلار معامله می‌شود.

بر اساس گزارش رویترز، فعالان بازار اکنون منتظر انتشار آمار قیمت مصرفی آمریکا در روز جمعه هستند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، به ۲۲ دلار و ۴۸ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد افزایش، به ۹۳۵ دلار و ۷۴ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، به یک هزار و ۸۰۷ دلار و ۸۳ سنت رسید.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.