سه شنبه, ۱۴ آذر , ۱۴۰۲ Tuesday, 5 December , 2023 ساعت ×
ثبت رکورد جدید در کارنامه تولید ماهانه شمش فولاد خوزستان
01 آذر 1400 - 9:09
شناسه : 20773
مدیرعامل فولاد خوزستان گفت: پس از سه سال رکورد تولید ماهیانه شمش در شرکت فولاد خوزستان از زمان تاسیس تاکنون شکسته شد.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی فولاد خوزستان
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، امین ابراهیمی مدیرعامل فولاد خوزستان، اظهار داشت: پس از سه سال در آبان‌ماه ۱۴۰۰، با تلاش مضاعف و همتی مثال‌زدنی، فولادمردان خوزستان توانستند با تولید ۳۴۲ هزار ۸۲۴ تن رکورد تولید ماهیانه شمش را ارتقا دهند.

وی افزود: در شرايطی که تشدید تحریم‌ها از یک سو، محدودیت‌های برق از سویی دیگر، شرایط تولید را با دشواری روبه‌رو ساخته، هیچکدام نتوانستند در برابر اراده و توانمندی تلاشگران عرصه فولاد عرض اندام کنند.

پاییز ۱۴۰۰ برای فولاد خوزستان پُربار‌تر از همیشه بود، به طوری که رکورد تولید روزانه و ماهیانه شمش تختال در مهرماه سال جاری شکسته شد. همچنین در آبان‌ماه نیز پس از گذشت سه سال رکورد ماهیانه تولید شمش فولادی ارتقا پیدا کرد. پیش از این رکورد تولید در بهمن‌ماه ۱۳۹۷، با تولید ۳۳۸ هزار و ۷۰۴ تن بدست آمده بود.

مدیرعامل فولاد خوزستان توسعه را رمز تولید پایدار دانست و گفت: تولید با کیفیت، حضور در بازارهای بین‌الملل در کنار نگاه به توسعه، ارکان راهبردی مجموعه فولاد خوزستان را تشکیل می‌دهند. سیاست فولاد خوزستان در عرصه‌ی تولید، حضور مستمر و تاثیرگذار در بازارهای بین‌المللی، تامین نوردکاران داخلی و ارزآوری است. همچنین در بخش توسعه و با نگاه به تولید ۵۵ میلیون تن فولاد افق  ۱۴۰۴، در دو بخش پایین‌دست و بالادست زنجیره فولاد علاوه بر تعریف طرح‌های توسعه، اقدام به سرمایه‌گذاری مستقیم در اکتشافات معدنی کرده‌ایم.

ابراهیمی بیان کرد: سرمایه‌گذاری در بخش معدنی پهنه‌ آباده‌-جازموریان (ایساتیس)، راه‌اندازی کارخانه کنسانتره سنگ‌آهن و گندله‌سازی در منطقه سنگان در بالادست و پیگیری تملک سهام فولاد اکسین در پایین‌دست زنجیره فولاد، بخشی از فعالیت‌های صورت گرفته‌ فولاد خوزستان است. از طرفی در شهریورماه امسال با هدف تامین اسلب مورد نیاز فولاد اکسین و پایداری تولید، سه طرح احداث ماشین ریخته‌گری اسلب، کارخانه اکسیژن و نیروگاه ۵۲۰ مگاواتی برق کلنگ‌زنی شدند.

وی در پایان با اشاره‌ به ضرورت تعریف طرح‌های توسعه‌ای در مناطق جنوبی، خاطرنشان کرد: دسترسی به آب‌های آزاد، حامل‌های انرژی و حمل و نقل ریلی و جاده‌ای، مواردی هستند که مناطق جنوبی را بهترین مکان برای توسعه و دستیابی به افق تولید ۱۴۰۴ و سرمایه‌گذاری در این منطقه تبدیل کرده است. فولاد خوزستان با در نظر گرفتن شرایط زیست‌محیطی و اولویت اشتغال‌زایی برای بومیان منطقه و به منظور تثبیت سهم تولید فولاد کشور، علاوه بر بروزرسانی تجهیزات، تعریف و اجرای طرح‌های توسعه‌ای را در دستور کار دارد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.