سه شنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۲ Tuesday, 30 May , 2023 ساعت ×
ثبت ۴۷ رکورد در بخش معدنکاری شرکت گل‌گهر
22 آذر 1400 - 10:26
شناسه : 21720
معاون بهره‌برداری شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر درباره عملکرد تولید هشت ماهه اول سال جاری این شرکت گفت: با توجه به خشکسالی موجود در منطقه و کشور از لحاظ بارندگی، فشار بیشتری در مورد کاهش و صرفه جویی در مصرف برق به مجموعه‌های تولیدی به ویژه شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر طی سه ماه دوم سال وارد شد که البته با برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده توانستیم این مساله را مدیریت کرده و از تمام ظرفیت و توان کارخانه‌ها به نحو مطلوب استفاده کنیم.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی گل‌گهر
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، علی پورمعصومی معاون بهره‌برداری شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، اظهار داشت: بر این اساس در پایان هشت ماهه اول سال جاری با وجود محدودیت‌های مصرف برق و همچنین مشکلات مربوط به ویروس کرونا توانستیم بیشتر از برنامه تولید کنیم.

وی افزود: در بخش معدنکاری در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۳۹۹ شاهد رشد بودیم و پیش‌بینی می‌شود با رسیدن ماشین‌آلات جدید که خرید آن‌ها در دستور کار قرار گرفته و یکی از مهمترین اقدامات استراتژیک شرکت است، رشد بیشتری در این بخش داشته باشیم.

معاون بهره‌برداری شرکت معدنی و صنعتی گل‎‌گهر، گفت: در مجموع ماحصل تلاش و برنامه‌ریزی‌ها در این هشت ماه، ثبت ۴۷ رکورد در بخش معدنکاری، تولید کنسانتره سنگ‌آهن، تولید گندله سنگ‌آهن و کیفیت محصولات با تکیه بر توان و دانش فنی نیروهای داخلی مجموعه بوده است.

پورمعصومی با بیان اینکه تکنولوژی‌هایی که در بخش کنسانتره و گندله‌سازی شرکت گل‌گهر وجود دارد تقریبا هم از لحاظ مصرف انرژی هم ابزار دقیق و سیستم کنترل و تجهیزات، از تکنولوژی‌های به روز دنیا است، بیان کرد: این موضوع و همچنین نگهداری و تعمیرات خوبی که طبق سیستم RCM  انجام می‌دهیم، باعث شده بتوانیم تولیدی بالاتر از ظرفیت نامی کارخانه داشته باشیم.

وی درباره کیفیت محصول تولید شده با توجه به افزایش کمیت ادامه داد: کیفیت محصول امسال در مقایسه با سال گذشته در تولید کنسانتره و گندله رو به افزایش بوده که بالا بردن همزمان کمیت و کیفیت کار سختی است، اما انجام شد.

معاون بهره‌برداری شرکت گل‌گهر با بیان اینکه انرژی گذاشته‌ایم تا کیفیت را بالا ببریم و اینگونه نبوده که کمیت را به هر قیمتی بالا ببریم، اذعان داشت: با این روش توانسته‌ایم حداقل استانداردهای شرکت را که امسال بالاتر از سال گذشته بوده، رعایت کنیم.

پورمعصومی تصریح کرد: در همین راستا چندین پروژه بهبود کیفیت تعریف شده، از جمله پروژه بهبود کیفیت خط چهار کنسانتره که دانه‌بندی، گوگرد و رطوبت را قرار است اصلاح کند و این پروژه امیدواریم تا آخر امسال به بهره‌برداری برسد.

وی با بیان اینکه چنین اقداماتی باعث مطلوب‌تر شدن خوراک گندله‌سازی می‌شود، یادآور شد: با این روش نزدیک به ۳۰ درصد خوراک گندله‌سازی شرکت بهبود پیدا می‌کند. همچنین پروژه بازیابی آب از باطله‌های کارخانه یکی دیگر از پروژه‌هایی است که در حال اجراست.

وی با بیان اینکه این پروژه در خطوط ۵ و ۶ و ۷ تعریف شده گفت: قرار است این پروژه تا پایان سال راه‌اندازی شود و به مدار بیاید چون اکنون در دپوسازی باطله‌های کارخانه دچار مشکل هستیم و چند حوضچه باطله موقت پر شده‌اند که باعث می‌شود آب باطله‌ها به پروسه تولید برگردد و با اجرای پروژه قادر به دپوی کیکی که تولید می‌کنیم خواهیم شد تا محدوده کمتری را اشغال کند.

معاون بهره‌برداری شرکت گل‌گهر در پایان درباره بهبود کیفیت و افزایش ظرفیت گندله‌سازی‌ها نیز خاطرنشان کرد: برای این بخش هم پروژه تعریف شده که امیدواریم تا سه سال آینده ظرفیت هر کدام از گندله‌ساز‌ی‌های‌ها به هفت میلیون تن افزایش یابد ضمن اینکه کیفیت را هم بهبود دهیم.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.