سه شنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۲ Tuesday, 30 May , 2023 ساعت ×
جلوگیری از سوزاندن ۱۱ میلیارد گاز
06 دی 1400 - 12:07
شناسه : 22278
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون گفت: جمع‌آوری و جلوگیری از سوزاندن سالانه ۱۰.۷ میلیارد فوت مکعب گازهای ارسالی به مشعل آثار مثبت محیط‌زیستی، سود و صرفه اقتصادی برجسته‌ای را به همراه داشته است.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، حمید کاویان مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون در تشریح طرح جمع‌آوری گازهای مشعل این شرکت، اظهار داشت: دو قرارداد پنج‌ساله با سرمایه‌گذاری حدود ۱۷ میلیون دلار برای احداث تاسیسات فشارافزایی گازهای کم‌فشار مشعل و شیرین‌سازی گازهای ترش ارسالی به مشعل واحد بهره‌برداری شماره ۳ مارون به مقدار ۱۵ میلیون فوت‌مکعب در روز و فروش گازهای کم‌فشار ارسالی به مشعل واحد بهره‌برداری مارون ۶ به میزان ۱۴ میلیون فوت‌مکعب در روز با شرکت‌های داخلی امضا و پس از انجام عملیات اجرایی، راه‌اندازی شد.

وی افزود: هم‌اکنون ۸۸ درصد گازهای همراه مازاد جمع‌آوری می‌شود و چهار درصد آن به مصرف داخلی می‌رسد، قرار است تا سه‌ سال آینده، ۸ درصد باقی‌مانده نیز جمع‌آوری شود.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون در پایان هدف اصلی انجام این پروژه‌ها را صیانت از محیط‌زیست و حفظ منابع هیدروکربوری برشمرد و سود و صرفه اقتصادی حاصل از فروش گازهای همراه را سالانه ۱۶ میلیون دلار اعلام کرد.

گفتنی است، پروژه‌های زیست محیطی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب شامل پروژه جمع‌آوری گازهای مشعل واحدهای بهره‌برداری مارون ۶، مارون ۳ و منصوری دیروز (یکشنبه، پنجم دی‌ماه) در مجتمع صنعتی شماره ۶ شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون رونمایی شد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.