جمعه, ۵ خرداد , ۱۴۰۲ Friday, 26 May , 2023 ساعت ×
حکمرانی ثبات قیمت در بازار آهن و فولاد
26 دی 1400 - 14:08
شناسه : 23132
رییس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران گفت: تقریبا طی دو ماه گذشته قیمت‌ها در بازار افزایش پیدا نکرده‌اند و بعضا شاهد کاهش قیمت نیز بوده‌ایم.
ارسال توسط : منبع : خبرگزاری مهر
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، حمیدرضا رستگار رییس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران در مورد وضعیت بازار این محصولات، اظهار داشت: وضعیت بازار آهن و فولاد معمولا در این فصل از سال با باقی فصول که ساخت‌وساز بیشتر است، فرق می‌کند. مشتریانی که برای خرید به بازار می‌آیند مصرف زیادی ندارند، زیرا یا در انتهای ساخت و ساز قرار دارند و یا به دلیل وضعیت آب و هوا کار را کند پیش می‌برند. بر همین اساس در فصل سرما بازار آهن و فولاد با رکود نسبی مواجه است. از سویی دیگر با توجه به گران شدن هزینه تمام شده ساخت‌وساز، در این شرایط بازار این صنعت رونق چندانی ندارد.

وی در مورد وضعیت گرانی‌ها، افزود: سال گذشته و اوایل امسال مصالح مختلفی همچون سیمان و فولاد با گرانی نسبی مواجه شدند و پس از آن گرانی متوقف شد. تقریبا طی ۲ ماه گذشته قیمت‌ها در بازار افزایش نیافته‌اند و در این راستا حتی شاهد کاهش قیمت هم بوده‌ایم؛ چراکه تولید آهن و فولاد مازاد بر مصرف داخلی است و با توجه به کاهش صادرات در ماه‌های گذشته، بازار یک روال عادی دارد و به دلیل رقابت‌هایی که در آن وجود دارد، قیمت‌ها بعضا نزولی نیز شده‌اند.

رییس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران در پایان با بیان اینکه بازار آهن و فولاد بدون نوسان است، خاطرنشان کرد: قیمت آهن و فولاد نسبت به کالاهای دیگر گرانی نداشته‌اند هر چند نسبت به سال گذشته افزایش قیمت داشته‌ایم، اما بازار تقریبا بدون نوسان است؛ به عنوان مثال قیمت میلگرد مدتهاست بین ۱۴ تا ۱۵ هزار تومان بوده و افزایشی نداشته است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.