چهارشنبه, ۱۵ تیر , ۱۴۰۱ Wednesday, 6 July , 2022 ساعت ×
خطوط معدن چادرملو هوشمند می‌شوند
30 خرداد 1401 - 19:07
شناسه : 29288
رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به رتبه این دانشگاه در زمینه هوش مصنوعی،‌ گفت: جهت هوشمندسازی خطوط معدن، پروژه‌های عملیاتی در شرکت معدنی چادرملو داریم که قرار است تعدادی از خط‌های این معدن را مکانیزه و هوشمند کنیم.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبار فلزات، حسن قدسی‌پور ربیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر، طی برگزاری افتتاحیه نخستین رویداد ملی طراحی و ساخت خودروی پرنده در دانشگاه صنعتی امیرکبیر، اظهار داشت: هدف دانشگاه، هموار کردن مسیر تبدیل ایده به محصول است که در این راستا، به موفقیت‌های بسیار خوبی دست یافته‌ایم؛ به نحوی که اکنون ۳۱۳ شرکت دانش‌بنیان در این دانشگاه مشغول به فعالیت هستند.

وی افزود: دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سال ۱۳۵۴، حدود ۳۰۰ دانشجو پذیرش می‌کرد، اما اکنون ظرفیت پذیرش دانشجو این دانشگاه به ۱۵ هزار نفر افزایش یافته است. ۵۰ درصد از دانشجویان این دانشگاه در مقاطع تحصیلات تکمیلی تحصیل می‌کنند. همچنین عمده دانشجویان تحصیلات تکمیلی این دانشگاه در رشته‌های نوظهور مشغول به تحصیل هستند.

رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر بیان کرد: سابقه این دانشگاه در زمینه راه‌اندازی رشته‌های تحصیلات تکمیلی بیش از ۳۰ سال است و می‌توان گفت که دانشجویان این دانشگاه از گروه نخبگان کشور هستند. هم‌اکنون، این دانشگاه بر اساس رتبه‌بندی‌های بین‌المللی، رتبه نخست هوش مصنوعی کشور را به خود اختصاص داده است.

قدسی‌پور در پایان خاطرنشان کرد: در زمینه هوش مصنوعی، پروژه‌های عملیاتی برای شرکت معدنی چادرملو داریم که قرار است تعدادی از خط‌های این معدن را مکانیزه و هوشمند کنیم.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.