پنج شنبه, ۱۸ خرداد , ۱۴۰۲ Thursday, 8 June , 2023 ساعت ×
دریافت ۱۲ فقره پروانه اکتشاف توسط ایمپاسکو
15 دی 1400 - 11:07
شناسه : 22674
مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران گفت: در ۹ ماهه سال جاری بیش از ۵۱ هزار متر حفاری در حوزه‌های پلی متال و آهن انجام شده است.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی ایمپاسکو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، امیرعلی طاهرزاده مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، اظهار داشت: در ۹ ماهه سال جاری بیش از ۸۰۰ کیلومترمربع نقشه‌های زمین‌شناسی در بخش‌های پلی متال و آهن تهیه و برداشت ژئوفیزیکی به روش مغناطیس‌سنجی با بیش از ۲۴ هزار قرائت در حوزه پلی متال صورت گرفت.

وی افزود: ۱۲ فقره پروانه اکتشاف جدید در حوزه‌های آهن، پلی متال و غیرفلزی در استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و لرستان از ابتدای سال تاکنون توسط شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران دریافت شده است.

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران با اشاره به دریافت گواهی کشف فاز اول معدن مس جانجا در سال جاری با ذخیره قطعی و احتمالی ۳۰۳ میلیون تن ماده معدنی مس و طلا، گفت: این معدن با ذخیره ۲۰۲ میلیون تن ماده معدنی طلا و مس یکی از معادن مطرح در کلاس جهانی است که در حال حاضر برای جذب سرمایه‌گذار به فراخوان رفته و امیدواریم قبل از پایان سال، برنده مزایده مشخص و سرمایه‌گذار آن شروع به کار کند.

تولید بیش از ۳۶ میلیون تن ماده معدنی

طاهرزاده با اشاره به میزان تولید مجتمع‌های تابعه ایمپاسکو در ۹ ماهه  سال جاری، بیان کرد: بیش از یک میلیون تن ماده معدنی در معادن انگوران، موته، روی ملوند و آنتیموان سفیدابه در این مدت استخراج و ۲۵۱ کیلوگرم شمش طلا در این مدت در مجتمع طلای موته استحصال شده است.

وی مجتمع‌های راهبری ایمپاسکو را شامل ۷ مجتمع سنگ آهک پیربکران، کک‌سازی زرند، نفلین سینیت کلیبر، فسفات اسفوردی، فروکروم سبزوار، سرب نخلک و پتاس خور و بیابانک با تولید بیش از ۸۰۰ هزار تن محصول در ۹ ماهه سال جاری عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران میزان استخراج ماده معدنی در مجتمع‌های تحت پوشش ایمیدرو شامل طلای زرشوران، گل‌گهر یک تا پنج، سنگ‌آهن جلال‌آباد و فلات مرکزی را حدود ۳۲ میلیون تن در مدت مذکور بیان کرد.

فعال‌سازی ۳۹۲ معدن کوچک مقیاس

طاهرزاده با اشاره به عملکرد طرح احیای معادن کوچک مقیاس در سال جاری، گفت: یکی از اقدامات مهم  انجام شده طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس در ۹ ماهه سال ۱۴۰۰ شامل پایش بیش از یک ‌هزار و ۷۰۰ محدوده معدنی در ۲۱ استان هدف بر اساس آمار و اطلاعات اخذ شده از وزارت صنعت، معدن و تجارت توسط مشاور طرح است.

وی یادآور شد: نتیجه اقدام کلینیکی طرح معادن کوچک مقیاس منجربه احیا و توسعه ۳۹۲ معدن در ۹ ماهه سال جاری شده و مطابق با اظهارات کارگروه‌های استانی سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت، معادن موردنظر به چرخه تولید بازگشته‌اند. همچنین قابلیت افزایش ظرفیت تولید بیش از ۱۸ هزار تن مواد معدنی مختلف و پتانسیل اشتغال ۳۱۰۴ نفر با احیا و توسعه معادن کوچک مقیاس در ۹ ماهه سال جاری به دست آمده است.

سرمایه‌گذاری در طرح‌های توسعه

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران با اشاره به طرح‌های توسعه‌ای این شرکت و ایمیدرو، گفت: در سال جاری ۱۷ طرح توسعه ای متعلق به ایمیدرو و ۱۴ طرح  ایمپاسکو در حال اجرا است. پیش‌بینی می‌شود در سال جاری ۷ طرح با برآورد سرمایه‌گذاری ۳۴ میلیون یورو و اشتغال مستقیم ۲۹۴ نفر افتتاح شود.

طاهرزاده سیاست این شرکت را در راستای اصل ۴۴ قانون اساسی استفاده حداکثری از توان بخش خصوصی اعلام کرد و عنوان کرد: در ۹ ماهه سال جاری میزان جذب سرمایه از طریق واگذاری طرح‌ها و مجتمع‌ها حدود ۱۰ هزار میلیار تومان برآورد می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تلاش داریم تا پایان سال جاری با افزایش میزان جذب سرمایه‌گذاری و مشارکت بخش خصوصی در طرح‌ها، بتوانیم در راستای رونق تولید و افزایش اشتغال و محرومیت‌زدایی از مناطق کم برخوردار کشور سهمی بیشتر ایفا کنیم.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.