چهارشنبه, ۱۵ تیر , ۱۴۰۱ Wednesday, 6 July , 2022 ساعت ×
در انتظار تحول در بخش معدن آذربایجان شرقی
31 خرداد 1401 - 15:50
شناسه : 29324
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی وعده گفت: با توجه به این که طی سال‌های اخیر معادن آذربایجان شرقی مورد بی‌توجهی قرار گرفته بود، اکنون به صورت جدی به حوزه معدن وارد شده‌ایم.
ارسال توسط : منبع : خبرگزاری صداوسیما
پ
پ

به گزارش اخبار فلزات، صابر پرنیان رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی، طی برگزاری جلسه مشترک کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان که در شهرک صنعتی اهر برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به این که طی سال‌های اخیر معادن آذربایجان شرقی مورد بی‌توجهی قرار گرفته بود، هم‌اکنون به صورت جدی به حوزه معدن ورود کرده‌ایم.

وی افزود: به دلیل این که آذربایجان شرقی یک استان صنعتی است، حوزه معدن زیر سایه صنعت باقی مانده و به گونه‌ای که باید توسعه می‌یافت و با فراوری و تکمیل زنجیره در استان تولید ثروت می‌شد اتفاق مثبت و تاثیرگذار رخ نداده است.

پرنیان همچنین با بیان اینکه علاقه‌مندی به سرمایه‌گذاری صنعتی در آذربایجان شرقی موضوع قابل توجهی است، چراکه این موضوع ظرفیت خوبی برای استان محسوب می‌شود، گفت: بیشتر مراجعه فعالان اقتصادی برای سرمایه‌گذاری، توسعه واحدهای صنعتی و افزایش تولید محصولات است که در این زمینه باید این بستر مهیا شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی بزرگ‌ترین سرمایه استان را بخش خصوصی توانمند دانست و بیان کرد: در اکثر رشته‌صنعت‌ها، کالاهایی که تا چند سال پیش وارداتی بود، اکنون در داخل و حتی در این شهرستان تولید می‌شود.

پرنیان با بیان این که باید بیشتر به فکر تامین زیرساخت‌ها و رفع موانع تولید باشیم، عنوان کرد: قانون‌گذار در حوزه برق، وزارت نیرو را مکلف به تامین انرژی واحدهای صنعتی کرده است که در این زمینه برای رفع مشکلات سرمایه‌گذاران تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امسال در سفر ریاست‌جمهوری اعتبار بی‌نظیری برای تکمیل زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی مصوب شد که امیدواریم به زودی تمام اعتبارات تخصیص یابد. با توجه به افزایش تقاضای سرمایه‌گذاری در شهرستان اهر، دستگاه‌های متولی باید برای تکمیل زیرساخت‌های مورد نیاز همکاری کنند، چراکه درخواست ۱۵۰ مورد سرمایه‌گذاری نشان‌دهنده میزان علاقه‌مندی فعالان اقتصادی این شهرستان است که با تمام توان برای بهره‌برداری و توسعه واحدهای صنعتی این شهرستان اقدامات لازم را انجام خواهیم داد. در این جلسه مشکلات ۱۱ واحد تولیدی شهرستان اهر مطرح و برای رفع مشکلات تصمیم‌گیری شد.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.