یکشنبه, ۶ فروردین , ۱۴۰۲ Sunday, 26 March , 2023 ساعت ×
ذوب‌آهن توانای ذخیره‌سازی آگلومرات در آگلومراسیون را به دست آورد
02 دی 1400 - 10:28
شناسه : 22118
بستر لازم جهت ذخیره‌سازی آگلومرات مازاد بر نیاز کوره بلند در مدیریت آگلومراسیون ذوب‌آهن اصفهان فراهم شد و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی ذوب‌آهن
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، مسعود طاهری معاون تولید مدیریت آگلومراسیون شرکت ذوب‌آهن، اظهار داشت: در زمان  تعمیرات آگلوماشین‌ها و یا مواقع خاص جهت حفظ و تداوم تولید کوره بلندها لازم است همیشه مقداری آگلومرات در کارگاه انبار مواد خام آگلومراسیون آماده بارگیری باشد، در این راستا با وجود مشکلات تامین این محصول، مدیریت خرید مواد اولیه همواره و به صورت مستمر از تولیدکنندگان آن در سطح کشور مبادرت به خرید نموده است.

وی افزود: با توجه به اینکه در مقاطع و فواصل زمانی مشخص تولید آگلومره مازاد بر مصرف کوره بلند است، در صورت وجود سیستمی جهت ذخیره‌سازی به خرید آگلومره نیاز نبوده و صرفه جویی قابل توجهی به همراه دارد.

نصب قسمت زیرین شیبر موبایل شوت ذوب‌آهن

محمد جان نثاری مهندس مکانیک کارگاه پخت نیز گفت: با هدف رفع این مشکل، ذخیره‌سازی محصول آگلومره مازاد بر مصرف کوره بلند در بخش پیشنهاد شد تا زمان‌های عدم نیاز و عدم پذیرش آگلومرات به جای توقف خط تولید به ذخیره سازی آن اقدام شود.

وی ادامه داد: در همین راستا به همت پرسنل مکانیک بخش، در قسمت زیرین شیبر موبایل شوت آگلوماشین شماره ۴ یک راهگاه طراحی و نصب و به بهره‌برداری رسید تا محصول مازاد آگلومره به وسیله کامیون به انبار مواد خام منتقل و نگهداری شود.

شایان ذکر است که تلاشگران مدیریت‌های آگلومراسیون و امور فنی و برنامه‌ریزی تولید در اجرای این طرح مشارکت فعال داشتند. 
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.