دوشنبه, ۱۵ خرداد , ۱۴۰۲ Monday, 5 June , 2023 ساعت ×
رتبه نخست آزمون کشش از آن آزمایشگاه خواص مکانیکی ذوب‌آهن شد
16 بهمن 1400 - 13:10
شناسه : 24161
در آزمون مهارت استاندارد شایستگی آزمایشگاه‌ها بر اساس شاخص‌های آماری عملکرد (z-score) و دقت (K-consistency) ارزیابی شده است که در این میان آزمایشگاه خواص مکانیکی مدیریت آزمایشگاه مرکزی ذوب‌آهن اصفهان موفق شد در بین 23 آزمایشگاه معتبر در سطح ملی، رتبه عالی (The Best) در آزمون کشش مواد فلزی را کسب کند.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی ذوب‌آهن
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، محمود پوری شعبان مدیر آزمایشگاه مرکزی شرکت ذوب‌آهن، اظهار داشت: آزمایشگاه خواص مکانیکی، اجرای آزمون‌های محصولات تولیدی کارگاه‌های نورد را با سرعت و دقت بالا بر عهده دارد. همچنین با توجه به تنوع و توسعه محصولات تولیدی، تخصیص بخش قابل توجهی از حجم تولیدات شرکت به صادرات، الزامات استانداردهای بین‌المللی و گواهینامه‌های مربوطه و نیز تولید محصولات جدید از جمله تیرآهن‌های بال پهن، آرک، ریل و… نتایج این آزمایشگاه بر کیفیت محصولات، اعتبار و برند شرکت در عرصه ملی و بین‌المللی از اهمیت به سزایی برخوردار است.

وی افزود: برنامه‌ریزی و توسعه برای لزوم به کارگیری حساسیت و دقت حداکثری در امور آزمایشگاهی به ویژه در زمینه کنترل محصولات تولیدی، این مدیریت، حضور مستمر و منظم در برنامه‌های آزمون مهارت و کسب موفقیت در این آزمون‌ها از اهداف سیستم مدیریت کیفیت آزمایشگاه بر اساس استاندارد ISO/IEC ۱۷۰۲۵ است. در همین راستا آزمایشگاه خواص مکانیکی توانسته است سالیان متوالی با کسب نتایج رضایت‌بخش همواره در جهت ارتقاء کیفیت نتایج آزمون و حصول اطمینان و اعتماد بیشتر مشتریان گام بردارد که آخرین آن به شرکت در آزمون مهارت برگزار شده توسط مرکز فنون آزمایشگاهی خاورمیانه به عنوان مجری دارای صلاحیت برگزاری آزمون مهارت باز می‌گردد.

بنا بر گزارش منتشر شده توسط این مرکز، شایستگی آزمایشگاه‌ها بر اساس شاخص‌های آماری عملکرد (z-score) و دقت (K-consistency) ارزیابی شده است که در این میان آزمایشگاه خواص مکانیکی مدیریت آزمایشگاه مرکزی ذوب‌آهن اصفهان موفق شد در بین 23 آزمایشگاه معتبر در سطح ملی، رتبه عالی (The Best) در آزمون کشش مواد فلزی را کسب کند.

آزمون مهارت روش ارزیابی کیفیت از صحت آزمون آزمایشگاه است

حسین حاجی نظری سرپرست آزمایشگاه خواص مکانیکی، گفت: آزمون مهارت یکی از روش‌های معتبر ارزیابی کیفیت و اطمینان از صحت نتایج آزمون به شمار می‌رود. این آزمون برای کلیه آزمایشگاه‌های دارای تجهیزات و توانایی انجام آزمون از جمله آزمایشگاه‌های دارای گواهینامه تایید صلاحیت، آزمایشگاه‌های همکار سازمان ملی استاندارد ایران، آزمایشگاه دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی و کارخانجات صنعتی که نیاز مبرم به شرکت در فضای رقابتی سالم برای ارزیابی عملکرد خود در مقایسه با سایر آزمایشگاه‌های مشابه را دارند، طراحی و اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: موفقیت در این ارزیابی نشان می‌دهد که آزمون‌های آزمایشگاه در سطح استاندارد انجام شده و در شرایطی که به صورت منظم در این برنامه‌ها مشارکت صورت گیرد می‌تواند به عنوان تاییدی بر صحت نتایج، کارایی برنامه‌های کنترل کیفیت، انتخاب مناسب روش‌های بهینه و استاندارد و نگهداری وحفظ کیفیت آزمون‌ها به شمار رود.

سرپرست آزمایشگاه خواص مکانیکی در پایان ضمن تشکر از کلیه زحمات کارکنان آزمایشگاه مرکزی از همکاری‌ها و مساعدت‌های مدیریت‌های آموزش وتوسعه منابع انسانی، کیفیت فراگیر، تحقیق و توسعه، روابط عمومی و همچنین مرکز اسناد و مدارک فنی تشکر و قدردانی نمود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.