سه شنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۲ Tuesday, 30 May , 2023 ساعت ×
رشد مجدد قیمت طلا
17 آذر 1400 - 12:06
شناسه : 21523
براساس گزارش‌های منتشر شده، قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تاثیر افت بازده اوراق خزانه و دلار آمریکا افزایش یافت.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، به یک هزار و ۷۷۸ دلار و ۳۳ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۳ درصد افزایش، به یک هزار و ۷۸۹ دلار و ۵۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته با ۰.۲ درصد افزایش، در یک هزار و ۷۸۴ دلار و ۶۰ سنت بسته شده بود.

بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله و ۳۰ ساله آلمان روز سه‌شنبه از بالاترین رکورد یک هفته اخیر عقب‌نشینی کرد و شاخص دلار ۰.۲ درصد کاهش یافت. بازده پایین‌تر اوراق قرضه هزینه، نگهداری طلا را کاهش داده و جذابیت سرمایه‌گذاری در این فلز ارزشمند را تقویت می‌کند.

قیمت طلا همچنین از اظهارات بایدن که تهدید کرد تحریم‌های اقتصادی قوی و تدابیر دیگر را علیه روسیه در صورت تهاجم نظامی مسکو به اوکراین وضع خواهد کرد، حمایت شد. طلا که دارایی امن است، از بی‌ثباتی اقتصادی و سیاسی سود می‌برد.

سرمایه‌گذاران همچنین منتظر انتشار گزارش شاخص قیمت مصرفی آمریکا هستند که می‌تواند روی تصمیم بانک مرکزی آمریکا در نشست سیاست پولی هفته آینده تاثیر بگذارد.

بر اساس گزارش رویترز، تحلیلگران گروه بانکی ANZ در یادداشتی پیش‌بینی کردند که نرخ‌های بهره واقعی منفی می‌توانند طلا را در نیمه اول سال ۲۰۲۲ در حدود یک هزار و ۸۰۰ دلار نگه دارد، زیرا فشار نزولی بیشتر احتمالا پس از آغاز افزایش نرخ‌های بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا در اواسط سال ۲۰۲۲ شکل می‌گیرد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، به ۲۲ دلار و ۴۹ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۱.۱ درصد افزایش یافت و ۹۶۱ دلار و ۵۵ سنت معامله شد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، در یک هزار و ۸۵۵ دلار و ۱۸ سنت ایستاد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.