پنج شنبه, ۱۱ خرداد , ۱۴۰۲ Thursday, 1 June , 2023 ساعت ×
رشد ۴۰ هزار واحدی شاخص بورس
01 دی 1400 - 13:54
شناسه : 22097
براساس گزارش‌های منتشر شده، در ادامه روند صعودی بازار سرمایه شاخص کل بورس با بیش از ۴۰ هزار واحد افزایش از مرز یک میلیون و ۳۵۰ هزار واحد گذر کرد.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، شاخص کل بورس با ۴۰ هزار و ۶۵۲ واحد افزایش رقم یک میلیون و ۳۵۹ هزار واحد را ثبت کرد. شاخص کل با معیار هم‌وزن هم ۹۵۵۸ واحد افزایش یافت و به رقم ۳۵۷ هزار و ۷۶۷ واحد رسید. معامله‌گران این بازار با انجام ۳۸۰ هزار معامله ارزش معاملات را به ۴۲ هزار و۸۱۸ میلیارد ریال رساندند.

در این بازار ۳۷۶ نماد مثبت و ۲۱ نماد منفی بودند که از میان آن‌ها صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولادمبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، گسترش نفت و گاز پارسیان، معدنی و صنعتی گل‌گهر و پتروشیمی پردیس نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس داشتند.

در آن سوی بازار سرمایه شاخص کل فرابورس ایران هم توانست با ۲۶۱ واحد افزایش به رقم ۱۸ هزار  و ۷۸۴ واحد برسد. در این بازار ۱۶۲ هزار معامله به ارزش ۱۷ هزار و ۸۷۵ میلیارد ریال انجام شد.

۱۹۲۵ نماد فرابورسی مثبت و ۴۹ نماد منفی بودند که از میان آن‌ها بیمه پاسارگاد نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی زاگرس، سنگ‌آهن گهرزمین، سرمایه‌گذاری صباتامین، فولاد هرمزگان جنوب و پتروشیمی تندگویان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس ایران گذاشتند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.