جمعه, ۱۹ خرداد , ۱۴۰۲ Friday, 9 June , 2023 ساعت ×
رشد ۵۹ درصدی قیمت انرژی
14 دی 1400 - 17:09
شناسه : 22652
براساس گزارش‌های منتشر شده، اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش اخیر خود افزایش قیمت انرژی در سال ۲۰۲۱ را ۵۹ درصد اعلام کرد.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به ‌گزارش اخبارفلزات، افزایش قیمت انرژی بیش از کالاهای دیگر تا حد زیادی نتیجه بهبود اقتصادها از بحران کرونا بوده است. بیشتر کالاهای موجود در شاخص کالای گلدمن ساکس حدود ۲۰ درصد افزایش قیمت داشته‌، البته به‌ جز فلزات گرانبها که با کاهش قیمت روبه‌رو بوده‌اند.

در بخش انرژی، بنزین با ۶۷ درصد بیشترین افزایش قیمت را داشته است و پس ‌از آن نفت گرمایشی، شاخص‌های نفت خام دبلیوتی‌آی و برنت قرار داشتند.

اختلال‌های جوی مثل یخبندان ماه فوریه و طوفان آیدا، همچنین افزایش تقاضای بنزین و گازوئیل و پیشی‌ گرفتن مصرف نفت خام و گاز طبیعی از تولید آن‌ها سبب افزایش قیمت شاخص‌های انرژی شده ‌است. البته همه‌گیری ویروس کرونا، کاهش شدید سرمایه‌گذاری در بخش نفت و گاز را در پی داشته و اختلاف بین عرضه و تقاضای نفت خام را افزایش داده است.

گفتنی است، تولید نفت آمریکا در هفته منتهی به ۲۴ دسامبر (سوم دی‌ماه) افزایش یافت و به ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه در روز رسید. این رقم در ماه مارس ۲۰۲۰ که سقوط تقاضا هنوز آنچنان مشهود نبود و تنها ۱۳ میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه در روز بود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.