سه شنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۲ Tuesday, 30 May , 2023 ساعت ×
روند نزولی اکتشاف نفت و گاز در جهان
02 دی 1400 - 11:33
شناسه : 22142
براساس گزارش‌های منتشر شده، اکتشاف نفت و گاز در سال ۲۰۲۱ به‌شدت کاهش یافته است و به کم‌ترین سطح در ۷۵ سال اخیر نزدیک می‌شود.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به‌ گزارش اخبارفلزات، بررسی‌های موسسه‌ تحقیقاتی ریستاد انرژی نشان داد اکتشاف نفت و گاز جهان در سال ۲۰۲۱ تاکنون به پایین‌ترین سطح در ۷۵ سال گذشته رسیده‌ است. مجموع اکتشاف‌ها در جهان تا پایان ماه نوامبر امسال، ۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون بشکه معادل‌ نفت خام پیش‌بینی شده‌ و تاکنون و در ماه جاری میلادی هیچ اکتشاف قابل‌توجهی گزارش نشده و صنعت نفت بدترین عملکرد خود را در این زمینه از سال ۱۹۴۶ داشته ‌است.

این رقم در سال ۲۰۲۰، ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون بشکه معادل‌ نفت خام بود که نشان‌دهنده کاهش قابل توجه اکتشاف نفت و گاز نسبت به سال گذشته است. ۶۶ درصد از مجموع اکتشاف‌های انجام‌شده را مایعات به خود اختصاص داده‌اند.

هفت اکتشاف جدید در ماه نوامبر گزارش شده که معادل ۲۱۹ میلیون بشکه نفت خام بود، میانگین ماهانه سطح اکتشاف‌شده در سال جاری میلادی ۴۲۴ میلیون بشکه معادل‌ نفت خام است. کاهش حجم تجمعی بیانگر نبود کشف قابل توجه منطقه‌ای مانند سال‌های گذشته است.

همچنین بزرگ‌ترین اکتشاف در ماه نوامبر ۲۰۲۱ و متعلق به شرکت لوک‌اویل روسیه در غرب سواحل مکزیک بوده و پیش‌بینی شده است که ظرفیت آن حدود ۷۵ میلیون بشکه معادل‌ نفت خام باشد. دومین اکتشاف بزرگ سال جاری میلادی در میدان نفتی نانگکا-۱ در بخش دریایی مالزی بود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.