یکشنبه, ۱۳ آذر , ۱۴۰۱ Sunday, 4 December , 2022 ساعت ×
ریزش سهام آلکوا
02 خرداد 1401 - 11:42
شناسه : 28110
سهام شرکت آلکوا بیشترین کاهش را در هشت ماه گذشته تجربه کرد و این اتفاق پس از آن صورت گرفت که این تولیدکننده آلومینیوم اعلام کرد به ‌دلیل اختلالات طولانی‌مدت در زنجیره تامین، فروش آن کاهش یافته و این امر نگرانی‌ها را در این خصوص که ممکن است تقاضا برای این فلز کاهش یابد، بیش از پیش افزایش داد.
ارسال توسط : منبع : کالاخبر
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، آلکوا، یک شرکت آلومینیومی آمریکایی است که در زمینه توسعه و استخراج، پالایش، ذوب، ساخت و بازیافت آلومینیوم فعالیت می‌کند و در سال ۱۸۸۵، توسط چارلز مارتین‌هال تاسیس شد که هم‌اکنون در کنار شرکت‌های هونگ‌کیاو، ریوتینتو و روسال، از برترین تولیدکنندگان آلومینیوم جهانی به شمار می‌رود. سهام شرکت آلکوا بیشترین کاهش را در هشت ماه گذشته تجربه کرد و این اتفاق پس از آن صورت گرفت که این تولیدکننده آلومینیوم اعلام کرد به ‌دلیل اختلالات طولانی‌مدت در زنجیره تامین، فروش آن کاهش یافته و این امر نگرانی‌ها را در این خصوص که ممکن است تقاضا برای این فلز کاهش یابد، بیش از پیش افزایش داد.

این شرکت مستقر در پیتسبورگ، در سه ماه اول سال جاری میلادی فروش ۳.۲۹ میلیارد دلاری را ثبت کرد که کم‌تر از میانگین ۳.۴۲ میلیارد دلاری برآوردهای بلومبرگ است، اما به ‌دلیل کمبود واگن‌های قطار و کشتی، به ‌ویژه در آمریکای شمالی، آلکوا مقادیر بالاتری از موجودی را گزارش کرد.

 روی ‌هاروی مدیر اجرایی این شرکت، هفته گذشته در تماس تلفنی با چند تن از تحلیلگران، اظهار داشت: تهاجم روسیه به اوکراین، بحران زنجیره تامین را تشدید کرده و شرایط کمبود تراشه را برای خودروسازان دشوارتر ساخته است. آلکوا به‌دلیل مشکلات زنجیره تأمین شاهد کاهش تقاضا است. او افزایش تقاضای آلومینیوم در سال جاری را حدود ۲ درصد می‌داند که نسبت به پیش‌بینی قبلی که ۳ درصد بود، کاهش یافته است.

افت‌وخیز نگران‎‌کننده قیمت، عرضه و تقاضای آلومینیوم

مدیر اجرایی شرکت آلکوا، گفت: شاهد این اتفاق بودیم که صندوق بین‌المللی پول، انتظارات را برای رشد اقتصادی پایین آورد. تصور می‌شود این اتفاق تا حدی، تقاضای کنونی را کاهش می‌دهد، زیرا آلومینیوم به چرخه کلی اقتصاد به شدت، وابسته است. قیمت آلومینیوم از زمانی‌که در ابتدای ماه مارس سال جاری میلادی به بالاترین حد خود رسیده بود، به ‌دلیل نگرانی درمورد تقاضا، حدود ۲۰ درصد کاهش یافته است که در این بین، قرنطینه‌های کووید-۱۹ در سراسر چین به عنوان بزرگ‌ترین مصرف‌کننده جهان، به ابهامات راجع به چگونگی تاثیر جنگ اوکراین بر یکی از مناطق مصرف‌کننده آلومینیوم می‌افزاید. طبق اطلاعات بلومبرگ، تقاضا در چین، ممکن است طی سال جاری تنها یک درصد افزایش یابد که بسیار کم‌تر از رشد ۵.۱ درصدی طی سال گذشته است.

ارزش سهام آلکوا در نیویورک تا ۱۱ درصد سقوط کرد که بیشترین کاهش از ماه آگوست بود. ابهامات ناشی از افزایش تورم، جنگ اوکراین و کندی رشد اقتصادی اخیر چین می‌تواند به بازار جهانی آلومینیوم که در همه ‌چیز از خودرو و ساخت‌وساز گرفته تا لوازم خانگی استفاده می‌شود، نفوذ کند.

تحلیلگران گروه  Credit Suisseقیمت آلومینیوم را نزدیک به اوج خود می‌بینند و انتظار دارند تعادل عرضه و تقاضا، در نیمه دوم سال ۲۰۲۲ عادی شود؛ زیرا جریان‌های تجاری به ‌تدریج دوباره احیا خواهند شد. کرت وودورث، تحلیلگر این گروه عنوان کرد: رویدادهای ژئوپلیتیک کنونی از ثبات قیمت حال حاضر آلومینیوم حمایت می‌کند.

قابل ذکر است که پیش‌بینی این شرکت برای محموله‌های آلومینیوم از برآورد پیشین ۲.۵ میلیون تنی به ۲.۶میلیون تن بدون تغییر بود. در همین حال، سود قبل از کسر بهره، مالیات و استهلاک این شرکت بالغ بر ۱.۰۷۲ میلیارد دلار شد که بالاتر از میانگین تخمین ۱.۰۴ میلیارد دلاری توسط ۱۰ تحلیلگر بلومبرگ بود. این بهترین فصل این شرکت از زمان جداشدن آلکوا از تجارت جت و قطعات خودرو در سال ۲۰۱۶ بوده و تعداد سفارش‌های شرکت هنوز در طول سال، میزان قابل ‌توجهی دارد.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.