دوشنبه, ۳ مهر , ۱۴۰۲ Monday, 25 September , 2023 ساعت ×
زیرساخت‌ها و تسریع توسعه در فولاد سنگان
26 اسفند 1399 - 11:56
شناسه : 9120
مدیر پروژه زیرساخت فولاد سنگان مطرح کرد؛ زیرساخت یکی از اساسی‌ترین مولفه‌های هر مجموعه محسوب می‌شود و واحد پروژه‌ها، وظیفه اجرای طرح‌های زیرساختی مانند ساختمان‌های جانبی, ایجاد مسیرهای دسترسی‌، محوطه‌سازی, تأمین آب، گاز و برق مجموعه را بر عهده دارد. و اقدامات این واحد پیش‌نیاز طرح اولیه و توسعه‌ای در آینده است.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی فولاد سنگان
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، علیرضا عباسی مدیر پروژه زیرساخت فولاد سنگان اظهار داشت: یکی از مسائل ضروری در تحقق اهداف شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان فراهم آوردن زیرساخت‌های مناسب و رفع  نیازهای اولیه پروژه می‌باشد که خوشبختانه توانسته‌ایم با وجود تمامی مشکلات و موانع پیشرو به اهداف و برنامه‌های پیش‌بینی شده دست یابیم.

وی با اشاره به وجود پروژه‌های متعدد و اثرگذار در این مجموعه افزود: یکی از مهم‌ترین پروژه‌های زیرساختی تعریف ‌شده سال گذشته که در ابتدای ورود بنده به مجموعه فولاد متوقف شده بود، پروژه تصفیه آب به روشRO بودکه به حمدالله توانستیم با تلاش همکاران و لطف خداوند این مجموعه را به بهره‌برداری برسانیم. که این پروژه ضمن تامین آب پروسس مورد نیاز دو کارخانه گندله‌سازی و کنسانتره سنگ‌آهن وظیفه تامین آب شرب مورد نیاز کل کارخانه را نیز بر عهده دارد .

مدیر پروژه زیرساخت فولاد سنگان با اشاره به دیگر ویژگی‌های پروژه‌های زیرساخت گفت: پروژه نوار نقاله انتقال باطله خشک کارخانه کنسانتره فولاد سنگان نیز در همین مدت اجرا و به بهره‌برداری رسیده است که با توجه به ضرورت و اهمیت حفظ محیط‌زیست و منابع آبی فولاد سنگان خراسان به عنوان اولین شرکت پیشگام در این زمینه اقدام به بازیافت آب و بازگشت مجدد آن به چرخه تولید کارخانه می‌کند که هدایت مواد باطله کارخانه  از طریق این نوار نقاله به محل انباشت باطله انتقال دهد.

لازم به توضیح است که از دیگر پروژه‌های واحد زیرساخت که در طول سال اخیر انجام شد، می‌توان به محوطه‌سازی و ایجاد مسیرهای دسترسی سایت فولاد سنگان اشاره کرد که در این پروژه حدود ۸۰ هزار مترمربع آسفالت و محوطه‌سازی انجام داده‌ایم. از سال گذشته تاکنون موفق شده‌ایم به ‌عنوان یکی از مهم‌ترین اقدامات زیرساختی حدود ۹۰ درصد پروژه محوطه‌سازی فاز یک را تکمیل کنیم که این شامل دسترسی‌ها و همچنین زیباسازی فضا بوده است.

زیرساخت‌ها؛ حلقه‌ی مفقوده‌ای که اکنون، زمینه‌ساز توسعه و پیشرفت شده است

عباسی در ادامه به پیش‌نیازهای تولید اشاره کرد و اذعان داشت: کارخانه سنگان در ابتدا برق لازم برای واحد گندله‌سازی را تامین کرده بود که با راه‌اندازی واحد کنسانتره‌سازی این میزان برق برای تولید کافی نبود. به‌طوری‌که تنها خط برق ۲۰ کیلوولت وجود داشت و در ادامه موفق شدیم خط انتقال ۳۳ کیلوولت را احداث و به بهره‌برداری برسانیم که برق لازم برای هردو واحد کارخانه‌ای و تمام سایت فولاد سنگان را تامین می‌کند.

وی به برنامه‌های جاری اشاره کرد و ادامه داد: پروژه روشنایی محوطه از دیگر پروژه‌های شرکت فولاد سنگان در بخش زیرساخت است که با توجه به سرمایه‌گذاری انجام شده و در جهت حفاظت و تامین امنیت اموال و دارایی‌ها روشنایی کل کارخانه به مساحت ۱۵۰ هکتار به اتمام رسید که با عملی شدن این پروژه تغییر محسوسی را در وضعیت روشنایی سایت شاهد بودیم.

از دیگر پروژه‌های انجام شده شامل تسهیل دسترسی ورود از درب شرقی بود که به حمدالله در سال ۱۳۹۹ به اتمام رسید. همچنین از دیگر پروژه‌های در دست انجام بخش زیرساخت می‌توان به پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب فولاد سنگان, احداث لاگون برای کارخانه کنسانتره سنگ‌آهن و گندله سنگ‌آهن در زمین باطله, آماده‌سازی زمین محل انباشت باطله خشک کارخانه، احداث سوله انباشت کنسانتره سنگ‌آهن و آماده‌سازی درب شرقی کامیونی جهت تسهیل تردد کامیون‌ها  اشاره کرد.

عباسی در پایان با اشاره به حضور پر رنگ فولاد در منطقه و توجه ویژه مدیریت به توسعه مناطق محروم و اشتغال‌زایی خاطرنشان کرد: از ظرفیت و توان بخش خصوصی و پیمانکاران محلی به نحو احسن در مجموعه پروژه‌های زیرساختی  بهره‌برده‌ایم و در آینده نیز این روند ادامه خواهد یافت.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.