جمعه, ۱۷ آذر , ۱۴۰۲ Friday, 8 December , 2023 ساعت ×
ساخت ۶۸ فروند شناور توسط سازندگان داخلی
19 آبان 1400 - 11:14
شناسه : 20314
رییس‌ دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی گفت: در حال حاضر سفارش ساخت ۶۸ فروند شناور به سازندگان داخلی در دست اجرا است که این میزان سفارش به معنای سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیون یورویی در صنعت دریایی کشور است.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، سیامک سید مرندی رییس‌ دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی در جریان بازدید رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با اشاره به حمایت همه ارگان‌های دریایی کشور از حوزه ساخت داخل صنایع دریایی، اظهار داشت: در حال حاضر سفارش ساخت ۶۸  فروند شناور به سازندگان داخلی در دست اجرا است که این میزان سفارش به معنای سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیون یورویی در صنعت دریایی کشور است. در این راستا ایدرو برای افزایش ظرفیت‌های ایزوایکو از طرح‌های توسعه این شرکت حمایت می‌کند.

تلاش برای تامین منابع ملی طرح‌های توسعه‌ای کشتی‌سازی

محسن صالحی‌نیا رییس هیات عامل ایدرو پس از بازدید از بخش‌های مختلف مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو)، گفت: استفاده از بخش تعمیرات مجتمع در ۲ و ۳ سال اخیر با توجه به شرایط ایجاده شده با شتاب و شرایط بهتری در حال انجام است، اگرچه همچنان برای تکمیل و توسعه کارگاه‌های جانبی و تکمیل تجهیزات نیاز به سرمایه‌گذاری بیشتر احساس می‌شود.

وی افزود: شرکت پرشیا هرمز از زیرمجموعه‌های ایزوایکو با توجه به قراردادهای که با شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی دارد، به طور نسبی از ظرفیت‌های خود به خوبی بهره‌برداری می‌کند که با هم‌افزایی بیشتر می‌توان در حوزه ساخت شناورهای کوچک یا تعمیرات آن بهره‌برداری بیشتری صورت گیرد.

رییس هیات عامل ایدرو اذعان داشت: در حوزه ساخت چند سالی است که از ظرفیت مجتمع استفاده مناسبی به عمل نمی‌آید، به همین دلیل مذاکراتی درحال انجام است که شرکت‌های کشتیرانی سفارش‌هایی را در حوزه ساخت ارائه بدهند و به احتمال زیاد در آینده نزدیک شاهد انعقاد قرارداد ساخت ۲ فروند شناور ۳۸ هزار تنی خواهیم بود.

صالحی‌نیا در پایان با اشاره به اینکه ایدرو بازوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه سرمایه‌گذاری صنعتی کشور محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم با همکاری دیگر ارگان‌های دریایی کشور منابع مالی مورد نیاز تکمیل طرح‌های توسعه‌ای مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) را به پایان برسانیم.

گفتنی است، مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) بزرگ‌ترین مجتمع صنایع دریایی کشور و یکی از شرکت‌های فعال زیرمجموعه‌های ایدرو در ۳۷ کیلومتری غرب بندرعباس قرار دارد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.