یکشنبه, ۱۶ بهمن , ۱۴۰۱ Sunday, 5 February , 2023 ساعت ×
سرمایه‌گذاری ایمیدرو در مناطق ویژه اقتصادی
22 شهریور 1401 - 18:08
شناسه : 31744
معاون طرح‌های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو گفت: در راستای تصمیمات و عوامل مجموعه نظام برای توسعه حوزه معدن و صنایع معدنی و همچنین زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های مواد معدنی، ایمیدرو در چهار منطقه ویژه اقتصادی سرمایه‌گذاری کرده است.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش اخبار فلزات و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، حسام مقدمعلی در وبینار معرفی پتانسیل‌های مناطق ویژه اقتصادی ایمیدرو، بیان کرد: در راستای تصمیمات و عوامل مجموعه نظام برای توسعه حوزه معدن و صنایع معدنی و همچنین زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های مواد معدنی، ایمیدرو از گذشته فرایندی برای اجرا و توسعه مناطق ویژه اقتصادی تعریف کرد که هم راستا با سیاست‌های توسعه و برنامه هفتم با اولویت پیشرفت اقتصادی است.

وی افزود: ایمیدرو با وجود کمبود منابع در دو حوزه، برنامه‌های توسعه‌ای خود را دنبال می‌کند که توسعه زیرساخت‌های مناطق اقتصادی و اکتشاف، صنایع معدنی، تحقیق و پژوهش ازجمله آن‌ها است.

ماموریت‌های متفاوت مناطق ویژه اقتصادی

معاون طرح‌های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو عنوان کرد: مناطق ویژه اقتصادی ایمیدرو، اهداف توسعه‌ای متفاوتی دارند و به منظور استقرار صنایع انرژی‌بر، توسعه زنجیره فولاد و صنایع پیشرفته تاسیس شده است.

مقدمعلی با بیان اینکه سیاست ایمیدرو تسهیل روند سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاران است، اذعان کرد: این سازمان متمرکز بر تامین زیرساخت‌های مناطق ویژه اقتصادی است تا مجموعه‌های توانمند اقتصادی بتوانند در شرایطی مناسب اقدام به فعالیت کنند.

سرمایه‌گذاری در ۲۵ نوع آلیاژ پیشرفته

وی در پایان بیان یادآور شد: مطالعات روی ۸۸ نوع آلیاژ پیشرفته که مورد نیاز صنایع است، هدف‌گذاری شده که توسعه در ۲۵ نوع آلیاژ اولویت‌دار است.

معرفی پتانسیل‌های چهار منطقه ویژه اقتصادی ایمیدرو (خلیج فارس، لامرد، پارسیان و کاشان)، آشنایی با زیرساخت‌های این مناطق و آشنایی با بسترهای سرمایه‌گذاری جزو محورهای این وبینار است که با حضور مدیران عامل مناطق نامبرده در محل ایمیدرو برگزار شد.

انتهای پیام//

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.