شنبه, ۲۰ خرداد , ۱۴۰۲ Saturday, 10 June , 2023 ساعت ×
سقوط مجدد شاخص کل بورس
16 آبان 1400 - 13:05
شناسه : 20160
براساس گزارش‌های منتشر شده، بازار سرمایه که در روزهای گذشته روند صعودی به خود گرفته بود نتوانست این روند را حفظ کند و شاخص کل بورس امروز بیش از 9 هزار واحد کاهش یافت.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، شاخص کل بورس امروز با ۹ هزار و ۶۸۹ واحد کاهش به رقم یک میلیون و ۴۳۰ هزار واحد رسید. شاخص کل با معیار هم‌وزن هم یک هزار و ۵۵۸ واحد کاهش یافت و و رقم ۳۸۴ هزار و ۶۹۶ واحد را ثبت کرد. معامله‌گران این بازار ۷۸۹ هزار معامله به ارزش ۷۸ هزار و ۳۸۹ میلیارد ریال انجام دادند.

۱۱۱ نماد بورسی مثبت و ۲۷۳ نماد منفی بودند که از میان آن‌ها فولادمبارکه اصفهان، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ملی صنایع مس ایران، معدنی و صنعتی چادرملو و پتروشیمی پارس نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل گروه مپنا نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس گذاشتند.

روند حرکت شاخص کل فرابورس ایران نیز امروز برخلاف روزهای گذشته نزولی بود؛ به طوری که با ۱۲۸ واحد کاهش در رقم ۲۰ هزار و ۲۳۱ واحد ایستاد. معامله‌گران این بازار با انجام ۳۰۸ هزار معامله ارزش معاملات را به ۲۹ هزار و ۳۲۱ میلیارد ریال رساندند.

۱۰۳ نماد فرابورسی مثبت و ۱۴۶ نماد نیز منفی بودند که از میان آن‌ها پتروشیمی زاگرس، پلیمر آریاساسول، مجتمع جهان فولاد سیرجان، سرمایه‌گذاری صبا تامین و سهامی ذوب‌آهن اصفهان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل صنعتی مینو و گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس داشتند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.